Pilotinfo

Smartwings bude pro Čedok létat z Prahy na nové letiště Káhira – Capital International Airport

Přidáno: 21. Březen 2023Autor:

Smartwings bude od 12. června letošního roku exkluzivně pro Čedok provozovat charterové lety, které jsou zatím naplánované až do poloviny září a budou přistávat na novém letišti u Káhiry.

Přímé charterové lety zamíří z Letiště Praha jednou týdně na nové mezinárodní letiště postavené východně od Káhiry – Capital International Airport, které bylo slavnostně otevřeno teprve v roce 2019 s IATA kódem CCE. Charterové lety budou v provozu během letního letového řádu až do poloviny září a potrvají přibližně tři hodiny. Na lince bude Smartwings operovat s letadly Boeing 737 pro 189 cestujících v ekonomické třídě.

„Oblast Káhiry je v tuto chvíli bez přímého leteckého spojení s Prahou, proto očekáváme, že nová linka Smartwings provozovaná pro Čedok otevře tento region pro českou klientelu a rozšíří tak celkovou nabídku přímých charterových letů z Prahy,“ doplnil za Letiště Praha pan Roman Pacvoň, Tourism & Route Development Manager.

Letiště Káhira – Capital International Airport, je součástí projektu egyptské vlády, která buduje na „zelené louce“ nové hlavní město země. Primárním cílem klientů Čedoku však bude letovisko Ain Sokhna, jehož název znamená podle různých překladů „horký pramen“ nebo „horké oči“, a které se nachází přibližně 60 kilometrů od Suezského průplavu a jen 80 kilometrů od nového egyptského hlavního města. Na dovolenou do této oblasti, která se pro turismus z Evropy teprve otevírá, poletí zákazníci Čedoku na zájezdy s all inclusive do čtyřhvězdičkových nebo pětihvězdičkových hotelů i větších resortů u Rudého moře.

Pro zájemce o historii i cestovatele, kteří chtějí pohodlně prozkoumat další část Egypta, propojí Ain Sokhna odpočinek s poznáváním starověkých egyptských památek s nejkratší cestou do Káhiry i Gízy. V egyptské metropoli mohou Češi navštívit původní Egyptské muzeum plné artefaktů, největší tržiště Bazar Chán al-Chalílí nebo Alabastrovou mešitu, jež je součástí káhirské citadely. V roce 2023 se plánuje také otevření Velkého egyptského muzea (Grand Egyptian Museum neboli „GEM“), jež se právě dokončuje nedaleko pyramid.

Čedok_Smartwings_B737 MAX

Tematicky související články

Leave a Reply