Pilotinfo

V dozorčí radě Českých aerolinií je nyní také zástupce Korean Air

Přidáno: 15. Květen 2013Autor:

Mimořádná valná hromada Českých aerolinií včera zvolila nového člena do dozorčí rady společnosti. Tím se stal zástupce společnosti Korean Air, Won Tae Cho, který v dozorčí radě Českých aerolinií nahradí Petra Matouška, který rezignoval. Personální změny v dozorčí radě Českých aerolinií nabývají účinnosti k 1. 6. 2013.
Tato personální změna v dozorčí radě Českých aerolinií souvisí s prodejem 44 % akcií Českých aerolinií společnosti Korean Air. Společnost Korean Air získává vstupem do Českých aerolinií i jednu pozici v tříčlenné dozorčí radě Českých aerolinií, jejímž předsedou i nadále zůstává Miroslav Dvořák, generální ředitel a předseda představenstva Českého aeroholdingu. Třetím členem tohoto statutárního orgánu je Josef Maurer, který byl do dozorčí rady zvolen za zaměstnance.

Stručný životopis nového člena dozorčí rady:

Won Tae Cho (37)
V současné době zastává ve společnosti Korean Air funkci výkonného viceprezidenta pro korporátní strategii a plánování.
Svou kariéru odstartoval v roce 2002 ve společnosti Hanjin Information Systems and Telecommunication (informační systémy a telekomunikace). V roce 2004 začal pracovat pro divizi Corporate Strategy and Planning (korporační strategie a plánování) ve společnosti Korean Air. V lednu 2006 se přesunul do oddělení Procurement Department a v srpnu 2008 se stal řídícím viceprezidentem divize Passenger Business (přeprava pasažérů) a v lednu 2009 se ujal řízení divize Passenger Business. Won Tae Cho získal bakalářský titul v oboru správy podniků na Inha University (Incheon, J. Korea) a později i titul MBA na University of Southern California.

Won Tae Cho

Akcionářská struktura Českých aerolinií po vstupu Korean Air do společnosti bude následující:
Český aeroholding (53,7 % akcií)
Korean Air (44 % akcií)
Česká pojišťovna (2,3 % akcií)

Štítky:

Tematicky související články

Leave a Reply