Pilotinfo

Vláda schválila prodej podílu v ČSA do rukou Korean Air

Přidáno: 14. Březen 2013Autor:

Vláda ČR včera na svém zasedání odsouhlasila prodej 460 725 kusů akcií Českých aerolinií, což představuje 44% podíl ve společnosti České aerolinie společnosti Korean Air. Kupní cena nabízená společností Korean Air je proporcionální k poslední známé hodnotě akcií ČSA a činí 2,64 mil. EUR. Proces výběru strategického investora do společnosti České aerolinie tedy může být završen podpisem smluv a předáním akcií.

Letecká společnost Korean Air chce ve spolupráci s ČSA vytvořit z Prahy jeden ze svých tzv. hubů (leteckých uzlů) v Evropě. V souladu s touto strategií by ČSA zajišťovaly dopravu transferových cestujících v rámci Evropy, což povede ke zvýšení využití stávajících kapacit ČSA a v neposlední řadě i k rozvoji Letiště Václava Havla Praha jako přestupního bodu. Korean Air je rovněž připraven pomoci rozvíjet dálkovou přepravu v rámci ČSA. Vstup Korean Air do Českých aerolinií bude mít rovněž pozitivní vliv na nákladovou strukturu ČSA díky zamýšleným synergiím v nákupu služeb, techniky a dalšího materiálu. Rozvoj Českých aerolinií je klíčový pro zaměstnanost v regionu a v neposlední řadě i pro ostatní společnosti ve skupině Český aeroholding, zejména pro Letiště Praha, Czech Airlines Technics a Czech Airlines Handling.

K podpisu smluv obou stran, tedy Českého aerohodlingu (majoritní akcionář ČSA) a  Korean Air by mělo dojít v dubnu a předání akcií a převod kupní ceny by se pak mohl uskutečnit do konce první poloviny tohoto roku.

Informace o společnosti Korean Air:

Společnost Korean Air Lines, Co., Ltd., operující jako Korean Air, je soukromým národním dopravcem a největší aerolinií v Jižní Koreji. Společnost provozuje pravidelnou dopravu do 105 mezinárodních a 13 vnitrostátních destinací. V roce 2011 jeho služeb využilo vice než 23 miliónů cestujících. Firma zaměstnává vice než 15 000 lidí a v současné době operuje vice než 140 letadel, z toho vice než 100 dálkové flotily (Airbus A330 a větší, Boeing 777 a větší, včetně Boieng 747 Jumbo a nejmodernější Airbus A380). Korean Air se dlouhodobě udržuje na čelních příčkách v hodnocení kvality poskytovaných služeb, zejména v segment prémiových pasažérů.

střednětraťový letoun České aerolinie

Štítky: , , ,

Tematicky související články

Leave a Reply