Pilotinfo

Wizz Air otevírá novou bázi ve Vídni a hledá další piloty a palubní personál

Přidáno: 09. Leden 2018Autor:

Wizz Air, dnes již největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě a jedna z nejrychleji rostoucích leteckých společností v Evropě, otevírá bázi ve Vídni. Rakousko se tak stane 44. zemí v sítí Wizz. Provoz ve vídeňské bázi zahájí WIZZ v červnu s jedním letounem Airbus A320, v listopadu pak nasadí dvě další letadla A321. Díky takto rychlému růstu bude moci Wizz z rakouského hlavního města obsluhovat celkem 17 nových tras.

Wizz Air deklaruje, že do založení vídeňské báze vynaloží investici, která dosáhne až 331 milionů dolarů a vytvoří 120 nových pracovních míst. Provoz letecké společnosti také přispěje k rozvoji místního hospodářství, podpoří vznik nových pracovních míst v letectví, dopravě, pohostinství a cestovním ruchu.

Společnost WIZZ od dubna spojí Vídeň s Gdaňskem, Tuzlou a Varnou, od června s Bari, Maltou, Římem, Valencií a Tel Avivem. Od listopadu pak bude možné létat levně mezi Vídní a Billundem, Bergenem, Dortmundem, Kutaisi, Larnakou, Nis, Ohridem, Tenerife a Soluní. Letenky na nových trasách jsou již v prodeji na webu wizzair.com, a to za ceny od 19.99 EUR.

Na rakouských linkách nabídne v letošním roce Wizz Air celkem 450 000 míst, ke konci roku to bude 69 letů týdně. Zahrnutím rakouského hlavního města do stále rostoucí sítě společnosti Wizz Air nyní spojuje 145 destinací ve 44 zemích.

Nábor posádek pro nejnovější bázi Wizz Air již začal a letecká společnost pořádá dny otevřených dveří pro všechny, kteří se zajímají o kariéru u společnosti WIZZ. Nábor pilotů se koná 12. a 13. ledna od 9.00 hod. v hotelu Roomz Hotel Vienna (Paragonstrasse 1, Vídeň). Kandidáti se mohou registrovat na pilotrecruitment@wizzair.com, kde získají i další informace. Podrobnosti o náboru na pozici palubní průvodčí budou zveřejněny na této stránce v nejbližších dnech.

wizz air airbus A320 new livery

Tematicky související články

Leave a Reply