Pilotinfo

Wizz Air vybral dodavatele interiérů pro své nové Airbusy A321neo

Přidáno: 11. Duben 2018Autor:

Společnost Wizz Air Holdings Plc, největší nízkonákladový dopravce ve střední a východní Evropě, na Aircraft Interiors Expo 2018 oznámila, že na základě výběrového řízení podepsala smlouvu se společností GEVEN. Letecká společnost vybaví všech 110 letounů Airbus A321neo, které začne přebírat v lednu roku 2019 a dalších pět let, nejnovějším modelem sedadla Essenza.

Hodnota objednávky sedadel pro 110 nových letadel se podle ceníku pohybuje kolem 44 milionů EUR, i když Wizz Air získal podstatné slevy na základě rozsahu objednávky. Nová sedadla budou znamenat větší komfort pro cestující a budou mít pozitivní dopad na provoz letecké společnosti. Ultralehké sedadlo bude znamenat nižší spotřebu paliva, což se odráží na snižování environmentální stopy a dále přispívá ke snižování provozních nákladů společnosti WIZZ.

Airbus A321neo interiér Wizz Air Airbus A321 interier GEVEN

„Se společností GEVEN intenzivně spolupracuje již deset let, stále investujeme do naší rozrůstající se flotily. Airbus A321neo přinese významné úspory a přepracovaný interiér zvýší úroveň palubních služeb a nabídne ještě větší pohodlí,“ řekl Johan Eidhagen, ředitel marketingu společnosti Wizz Air. „Vzhledem k tomu, že budeme i nadále růst nejrychleji v oboru a rozšiřujeme náš trh i mimo Evropu, nová letadla i jejich interiér nám umožní pokračovat ve snižování našich provozních nákladů, a podpoří tak naše snahy být lídrem na trhu mezi nízkonákladovými leteckým dopravci v Evropě. Wizz Air bude i nadále stimulovat poptávku po letecké dopravě nejnižšími cenami na palubě jedné z nejmladších a nejlepších leteckých flotil v Evropě.”

Sedadla Essenza vytvořená společností GEVEN mají podtrhnout dnešní interiér letadel flotily WIZZ. Nový model umožňuje cestujícím snadnější pohyb a nabízí o 25 % větší prostor pro nohy. Ergonomicky tvarovaná sedadla s ultra tenkými opěradly budou pokryta umělou kůží v kobaltově modré barvě Wizz Air. Díky bohatému polstrování a níže umístěné kapse za zádech budou mít cestující na palubě zcela nových letadel přiměřené pohodlí.

Wizz Air Airbus A321 vzlet

Štítky: , ,

Tematicky související články

Leave a Reply