Pilotinfo

Cirrus Vision Jet získal certifikaci FAA

Přidáno: 04. Listopad 2016Autor:

Cirrus Aircraft oznámil příchod nový mezník v jeho projektu Cirrus Vision® Jet – první jednomotorový osobní jet na světě získal certifikaci FAA. S dosažením tohoto milníku, Vision Jet předznamenává novou kategorii letadel, která přináší nové možnosti pro piloty, cestující a provozovatele. Výrobce si tak certifikací podle vlastního vyjádření připravuje půdu pro počáteční dodávky zákazníkům ještě v roce 2016.

Je to úžasný a působivý den pro Cirrus Aircraft a celý letecký a kosmický průmysl“, Řekl spoluzakladatel Cirrus Aircraft, generální ředitel a člen US National Aviation Hall of Fame Dale Klapmeier. Stejně jako řada SR vysoce výkonného pístového letadla silně změnila všeobecné letectví, dopad Vision Jet na osobní a regionální dopravu by podle výrobce mohl být ještě hlubší. Nikdy předtím nepřišlo letadlo s turbínovým motorem, které přepisuje pravidla v tolika ohledech – neotřelý design, snadná obsluha, chytrá ekonomika, zjednodušené vlastnictví a další.

CIRRUS JET New Paint for Oshkosh 2012

Vision Jet definuje novou single-engine kategorii osobního jetu jeho velkorysým prostorem kabiny, která může pojmout až pět dospělých a dvě děti, sklopnými sedadly a velkorysým prostorem pro nohy. Kabina je doplněna o Cirrus Perspective® Touch™ od Garmin®, který poskytuje širokou škálu vysoce sofistikovaných, snadno uživatelných globálních navigačních funkcí a bezpečnostních prvků ovladatelných pouhým dotykem prstu. Vision Jet je poháněn jedním proudovým motorem,  od společnosti Williams International, konkrétně typem FJ33-5A.

Umění inovace je v dosažení elegance a jednoduchosti při změně lidského života,” řekl Patrick Waddick, prezident inovace a operací. “Nejen, že náš vývojový tým plní tento cíl, ale vkládáme zaň i vykřičník navržením vysoce spolehlivého letadla a jsme o krok dále začleněním záchranného padákového systému CAPS®.” Pokračoval Waddick, “inovace, bezpečnost, snadnost použití a komfort byly vždy charakteristickými znaky Cirrusů a spolu s kombinací silného výkonu, draku z lehkého karbonu a více než 300 uzlů cestovní rychlostí to není jen produkt, je to zážitek.

V Cirrus Aircraft bylo vždy nejlepší levé přední sedadlo, a to dnes platí více, než kdy jindy s Vision Jet,” řekl Todd Simmons, prezident Customer Experience. “Ale co je opravdu jedinečné na tomto letadle je, že jsme zůstali věrni našim ideálům. Jednoduše řečeno, posunuli jsme pilota a pasažéry na novou úroveň inovativních designových prvků a funkcí.

Vision Jet spojuje inovativní portfolio produktů Cirrus Aircraft, která v současné době zahrnuje řadu SR, vysoce výkonných pístových letounů – nejprodávanější letadel na světě po dobu 13 po sobě jdoucích let – s provozováním více než 6500 letadel ve více než 60 zemích světa. Cirrus je nejlépe známý jako “letadlo s padákem”, jako jediný výrobce všeobecného letectví, který je vybaven certifikovaným padákem jako standardním bezpečnostním prvkem v letadle. Záchranný padákový systém CAPS bude také standardní bezpečnostní prvek ve Vision Jet.

Cirrus Vision Jet SF50 Cirrus Vision Jet SF50 detail kokpitu
Další informace o letounech Cirrus na www.cirrus.cz/cz
Štítky: , ,

Tematicky související články

Leave a Reply