Pilotinfo

Již jen deset dní do možnosti podání připomínek !!!

Přidáno: 15. Listopad 2011Autor:

U nás v Čechách je hezkým zvykem nadávat na vrchnost, úředníky, poslance (dosaďte, co se vám hodí), kteří si vymýšlejí nesmyslná nařízení. Ve velké většině případů je to pravda a po vzniku novodobého Sovětského svazu – Evropské unie to občas nabývá podoby absurdního divadla, na druhou stranu stále ještě existují příležitostí něco změnit a náhle všichni věční remcalové mlčí.

Jedna z takových příležitostí něco pozitivně ovlivnit skončí již za deset dní a pro všechny, kteří létají, by byla velká škoda tuto šanci nevyužít. Pokud kdokoliv z vás, máte připomínky k současné podobě předpisů a hlavně k připravovaným změnám předpisů L 2 a L 15 dodatku N, máte možnost. Zejména předpis L 2 Pravidla létání a aktuální návrhy na změny, které se týkají požadavků na zvláštní lety VFR, lety VFR v noci (včetně souvisejících požadavků na vybavení) a úpravu převodních hladin v tabulce cestovních hladin, budou mít výrazné dopady do našeho každodenního létání.

V normální zemi, kde by fungovala nějaká normální střešní organizace pro letce typu aeroklub nebo AOPA by samozřejmě, takové připomínky sesbírala a podala právě taková organizace, v našem „Kocourkově“ je to na jednotlivcích. Pokud, kdokoliv z Vás, čtenářů pilotinfa, máte něco k věci, neváhejte a přes kontakty zveřejněné na stránkách Úřadu pro civilní letectví svoje připomínky zašlete. Pokud budete chtít, rádi je zveřejníme také na našich stránkách, tak aby se k nim mohli vyjádřit, případně je podpořit i další, kterým není naše letecká budoucnost lhostejná.

Tematicky související články

Leave a Reply