Pilotinfo

Prezident Zeman přijal první skupinu čínských pilotů – studentů

Přidáno: 28. Duben 2017Autor:

Prezident republiky Miloš Zeman přijal dnes ve 14 hod. na Pražském hradě první skupinu celkem 14 čínských kadetů – budoucích pilotů Sichuan Airlines, kteří před týdnem zahájili v letecké škole F AIR na Letišti Benešov 14-ti měsíční praktický výcvik. „Pro F AIR i čínské studenty je to nesmírná čest být uvítáni v České republice hlavou státu. Prezident Zeman nám v Číně otevřel dveře a my jsme jimi dokázali projít,“ říká Michal Markovič, ředitel letecké školy F AIR.

F AIR získal po mnohaletém úsilí čínskou certifikaci v říjnu 2016 a Česká republika se tak po Francii stává 2. zemí v Evropě, kde čínské aerolinie cvičí své piloty. „Je to velmi prestižní záležitost pro Českou republiku, Letiště Benešov a obzvlášť pro F AIR, která se tímto milníkem mění ze střední na velkou leteckou školu světového formátu,“ vysvětluje Michal Markovič.

F AIR má zatím na příští 2 roky nasmlouváno 77 čínských kadetů a intenzivně vyjednává o dalších s čínskými aeroliniemi a univerzitami. Poptávka čínského trhu je přes 5 tisíc nových pilotů ročně, z nichž přibližně polovina se cvičí v zahraničí. Střednědobým cílem letecké školy F AIR je otevřít v České republice další své základny a cvičit 200 čínských dopravních pilotů ročně.

piloti studenti u prezidenta republiky FAIR Benešov

Tematicky související články

Leave a Reply