Pilotinfo

Bell Helicopter představil na veletrhu spotřební elektroniky CES koncept UAV taxi

Přidáno: 17. Leden 2018Autor:

Bell Helicopter, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., představila na veletrhu spotřební elektroniky CES 2018 svůj design kabiny pro air taxi s plně integrovaným uživatelským zážitkem. Kabina pro čtyři cestující demonstruje pohled společnosti Bell Helicopter na letouny zajišťující lety tzv. na zavolání. Studie pracuje se zkušenostmi lidí, kteří se podílejí na vývoji vozidel, a využívá těchto poznatků pro potřeby městského leteckého taxi. Bell se tak naplno uvedl do segmentu konceptů bezpilotních leteckých taxíků, který se v poslední době těší velkému zájmu investorů. Zejména těch, kteří investují do nových technologií. Je otázkou, zda tento koncept nakonec překoná všechny bariéry, které podle všeho dnes mají více úřední (předpisový) než technologický charakter.

„Bell Helicopter vyvíjí technologie dotýkající se současných limitů vertikálního letu a hledá cesty, jak může tradiční pojetí letectví přispět k řešení problémů v reálném světě,“ uvedl prezident a generální ředitel společnosti Bell Helicopter Mitch Snyder, „budoucnost městských leteckých taxíků je blíže, než si většina lidí uvědomuje. Věříme v pozitivní dopad našeho návrhu na řešení problémů s dopravou ve velkých metropolích po celém světě.“

Na první pohled upoutá v leteckém taxi společnosti Bell Helicopter interiér. Cestující se mohou připojit do plně integrovaného řídicího centra letounu, kde budou schopni sledovat zprávy ze světa, uspořádat video konferenční hovor, sdílet dokumenty s dalšími cestujícími nebo se jednoduše odpojit od hlučného světa a poslouchat hudbu v pohodlném a příjemném prostoru. Během veletrhu si účastníci mohli vyzkoušet také simulátor rozšířené reality uvnitř kabiny s výběrem zajímavých scénářů, od exkluzivního přistání na červeném koberci až po několik denních či nočních cest v různých světových městech. Projekt leteckého taxi společnosti Bell se inspiroval především lidmi, pro něž má být tato služba určena – chce přiblížit rodiny a jejich členy, přátele i firmy postupným snižováním průměrného času, který musí nyní strávit v autě.

„Letecké taxi není nová koncepce – Bell Helicopter po celá desetiletí zajišťuje pohyb lidí nad městskou krajinou,” dodal Snyder, „pracujeme se zkušenostmi cestujících a snažíme se je sdílet s veřejností. Bell pokračuje ve vývoji nového designu leteckých taxíků s cílem poskytovat bezpečnou a spolehlivou dopravu do celého světa.”

Bell Helicopter CES 2018 Bell Helicopter CES 2018 koncept interiéru UAV taxi Bell Helicopter CES 2018 koncept UAV taxi Bell Helicopter CES 2018 UAV taxi

Štítky: , , ,

Tematicky související články

Leave a Reply