Pilotinfo

Bell posiluje svou přítomnost v Africe

Přidáno: 05. Listopad 2019Autor:

Americký výrobce vrtulníků, společnost Bell se snaží rozšířit svůj okruh zákazníků na africkém kontinentu. V průběhu října uskutečnil na několika místech v Africe předvádění nejnovějšího provedení vrtulníku Bell 429. Afrika je rozlehlý kontinent, který je větší než Čína, Spojené státy a Kanada dohromady, proto je zde velká poptávka po vrtulnících a přestože jeho ekonomická kondice je jen obtížně predikovatelná, společnost Bell zde vidí zajímavou příležitost, jak rozšířit svou činnost.

Na africkém kontinentě je již několik vrtulníků Bell v provozu, a to primárně ve službách nigerijské policie či v zemích na severu.

Bell 429 je nejúspěšnější dvoumotorová platforma společnosti Bell, obzvláště oblíbená je pak mezi policejními sbory po celém světě. Demo tour si proto kladla za cíl tuto platformu v Africe představit.

Bell 429 byl mimo jiné předveden v následujících městech:

  • Nairobi v Keni
  • Nanyuki v Keni
  • Addis Abeba v Etiopii
  • Kilimandžáro v Tanzanii
  • Dar es Salaam v Tanzanii

Bell 429 ovšem není jediný vrtulník, který cestuje do Afriky. Do jižní Afriky budou putovat nové vrtulníky Bell 505. Po jednomotorovém typu vrtulníku, jakým je Bell 505, je na jižním části kontinentu velká poptávka, zvláště díky faktu, že v oblasti již působí velká flotila jednomotorových letadel. Prvních 10 vrtulníků Bell 505 bylo novým majitelům již doručeno a další jsou na cestě.

vrtulník Bell_505

Součástí expanze do Afriky byla také organizace sympózia v Johannesburgu v Jihoafrické republice. Cílem akce bylo zvýraznit problematiku bezpečnosti vrtulníků s ohledem na údržbu, operační činnost a na piloty samotné.

Lokální zákaznickou podporu v této části světa zajišťují společnosti National Airways Corporation a Africair, jejichž zařízení jsou schválená společností Bell.

vrtulník Bell 429

Štítky: , ,

Tematicky související články

Leave a Reply