Pilotinfo

Bell v Paříži kladl důraz na prezentaci vrtulníků řad 429 a 525

Přidáno: 24. Červen 2019Autor:

Již od svého založení v roce 1935 udává průkopnická společnost Bell tempo v segmentu vrtulníků a neustále rozšiřuje nejen svou nabídku, ale i možnosti využití jednotlivých modelových řad.

Bell byl první, kdo před téměř šedesáti lety získal komerční certifikaci pro vrtulník – a od té doby dodal zákazníkům po celém světě tisíce svých vrtulníků určených pro civilní použití. Ať už se jedná o vývoj prvního aerotaxi na světě, anebo výrobu záchranářských, komerčních ale i vojenských vrtulníků.

Lehký jednomotorový vrtulník Bell 505 Jet Ranger X je dle jeho výrobce zejména ideálním výcvikovým strojem. Vrtulník je navržen tak, aby s ním létání bylo snadnější a bezpečnější díky vynikajícímu standardnímu vybavení a nejmodernější skleněnému kokpitu Garmin 1000H TM. Celosvětovou flotilu Bell 505 Jet Ranger X tvoří již více než 150 strojů.

Na letošním aerosalónu v Paříži Bell věnoval velkou pozornost prezentaci svých modelů pro obchodní klientelu. Bell 429 s dosavadními více než globálně nalétanými 330 000 hodinami je navržen s ohledem na budoucnost – prioritou je zvýšení bezpečnosti cestujících společně se schopností přizpůsobit se podle toho, jak se budou dále měnit požadavky na jeho využití. Pro vrtulník Bell 429 se často rozhodují složky policie, letecké zdravotnické týmy a armády po celém světě.

vrtulník Bell 429 vrtulník Bell 429 interiér

Kompletní vybavený model Bell 525 Relentless s luxusním interiérem značky Mecaer Aviation bude tento rok vystaven staticky. Vrtulník představuje pro zákazníky zásadní skok vpřed: jeho nové technologické inovace jsou přínosem nejenom pro provozovatele, ale zvyšují bezpečnostní standardy v celém odvětví. Očekává se, že Bell 525 bude prvním komerčním letounem certifikovaným technologií Fly-By-Wire, která výrazně zvýší bezpečnost díky snížené pracovní zátěži pilota a zvýšenému povědomí o situaci.

vrtulník Bell 525

Štítky: , ,

Tematicky související články

Leave a Reply