Pilotinfo

DRF Luftrettung zvětšuje svou flotilu vrtulníků H145

Přidáno: 17. Říjen 2018Autor:

Společnosti Airbus Helicopters a DRF Luftrettung podepsaly smlouvu na dodávku dalších tří vrtulníků H145, která se bude realizovat v roce 2019. Po jejím dokončení se DRF Luftrettung stane s flotilou sedmnácti strojů H145 jejich největším civilním provozovatelem na světě.

DRF Luftrettung je jedním z největších provozovatelů HEMS v Německu. Společnost provozuje více než padesát vrtulníků Airbus na jednatřiceti základnách v Německu a Rakousku. Jejím primárním zaměřením jsou letecké záchranné lety, včetně nočních letů a záchrany za pomoci navijáků, ale také repatriační lety, kdy pacient vyžaduje zvýšenou lékařskou péči. Mimochodem noční mise zahájila DRF Luftrettung  již před více než 20 lety a dnes tak má DRF nejrozsáhlejší zkušenost s nočními operacemi HEMS v rámci celé Evropy.

Airbus Helicopter H145 DRF_© Christian Keller

Od uvedení do provozu v roce 2015 bylo již výrobcem předáno zákazníkům více než 200 kusů H145, které k dnešnímu dni nalétali více než 110 000 letových hodin. Vrtulník je poháněn dvěma motory Safran Arriel 2E, a je mimo jiného vybaven plně automatizovaným řízením digitálních motorů (FADEC) a digitální avionikou Helionix, která obsahuje vysoce výkonný 4-osý autopilot, který zvyšuje bezpečnost provozu (zejména během přistávání do prašného terénu, písek, sníh) a snižuje pracovní zatížení pilota. H 145 také vyniká velmi nízkou úrovní hluku, a je jedním z nejtišších vrtulníků ve své třídě na světě.

Tematicky související články

Leave a Reply