Pilotinfo

European Helicopter Show se mění na European Festival of Aviation

Přidáno: 14. Listopad 2013Autor:

V dnech 19. – 21. června 2014 bude Hradec Králové podobně jako v předešlých letech hostit další velkou leteckou akci, která tentokrát ponese název European Festival of Aviation (EFA).

Přehlídka v roce 2013 měla obrovský úspěch

EFA navazuje na úspěšnou European Helicopter Show (EHS), během níž se uskutečnila tradiční přehlídka světové vrtulníkové techniky, společně s mezinárodní leteckou výstavou a srazy moderních i historických leteckých strojů. Ročník 2013 je pořadateli hodnocen jako historicky nejúspěšnější.

 „Letošní ročník byl jednoznačně největší vrtulníkovou show od doby jejich vzniku. Do Hradce Králové se sjeli největší odborníci na vrtulníkovou techniku a přilétly desítky vrtulníků a vírníků prakticky z celé Evropy,“ vysvětluje známý pilot Daniel Tuček ze společnosti DSA, která patří mezi tradiční pořadatele akce.

Neodmyslitelnou součástí této akce je samozřejmě vrtulníková show, během níž mohou jednotliví vystavovatelé předvést své stroje přímo ve vzduchu. „Vrtulníkové show mají v Hradci Králové již dvanáctiletou tradici a dokázaly si vydobýt věhlas mezi širokou veřejností nejen v České republice. Letecká přehlídka zaznamenala v letošním roce dokonce dvacetitisícovou návštěvnost,“ říká předseda představenstva společnosti DSA Tomáš Suchánek.

I další rok se ponese ve znamení novinek

Také příští rok nabídne návštěvníkům jednu významnou novinku. Součástí této události bude, kromě již tradiční výstavy vrtulníků a vírníků, také aviatická (letecká) výstava. Zájemci o letectví si tak budou moci prohlédnout nejnovější leteckou techniku z celého světa, vystavenou ve dvou halách a ve vyhrazených venkovních prostorách královéhradeckého letiště.

vrtulník DSA Dan Tuček pilotinfo

Tematicky související články

Leave a Reply