Pilotinfo

Konvertoplán Bell V-280 Valor dosáhl pravé vzdušné rychlosti 518 km

Přidáno: 28. Leden 2019Autor:

Na základě celoročního testování a více než 85 letových hodin dosáhl konvertoplán Bell V-280 Valor tento týden pravé vzdušné rychlosti 518 kilometrů.

Společnost Bell a tým Valor nadále systematicky a velmi úspěšně pracují na rozšíření letové obálky stroje. Konvertoplán opakovaně prokazuje, že významně překračuje výkon starších dopravních vrtulníků a že v rámci programu Future of Vertical Lift (FVL) přinese revoluční schopnosti bojovníkům. „Dosažení této rychlosti během jednoho roku letového testování V-280 Valor je pozoruhodným úspěchem. Tento mezník lze považovat za další důkaz toho, že V-280 je vyspělá technologie,” řekl Keith Flail, viceprezident Advanced Vertical Lift Systems ve společnosti Bell.

Bell V-280 Valor rychlost

Technická vyspělost strojů V-280, konstruovaných pro dlouhé útoky s dvojnásobnou rychlostí a doletem v porovnání se stávajícími vrtulníky střední kategorie, demonstruje, že z úzké spolupráce mezi vládou a průmyslem může v rychlém a udržitelném procesu vzejít převratný výsledek.

Dvojnásobná rychlost přesunu s dvojnásobným doletem oproti starším strojům zásadně mění způsob, jakým vojenské jednotky Spojených států provádějí multidoménové operace,” uvedl Ryan Ehinger, manažer programu V-280 ve společnosti Bell. „Bez nutnosti doplňování paliva se lídři budou moci soustředit na provozní cíle a minimalizovat tak logistickou zátěž.”

Digitální design a designová metodika společnosti Bell se u V-280 navíc zaměřila na vytvoření udržitelného a cenově dostupného letounu. Tým věnoval velké úsilí zjednodušení návrhů a posunutí technologické připravenosti, tak aby naplňovala požadavky pro FVL CS3.

Letové testování bude i v roce 2019 nadále ověřovat klíčové výkonnostní parametry V-280 společnosti Bell a minimalizovat rizika FVL v rámci programu Armády Spojených států JMR-TD (Joint Multi-Role Technology Demonstrator). Další etapy budou rozšiřovat letovou obálku s důrazem na další manévry při odlišných režimech letu.

Tyto milníky ukazují, že V-280 Valor je připraven a že Future of Vertical Lift začíná právě nyní.

Nejnovější statistiky letů zahrnují:

  • Let s pravou vzdušnou rychlostí 518 km
  • Přes 85 letových hodin a více než 180 hodin provozu rotoru
  • Přechody mezi režimem přesunu a vertikálním vzletem a přistáním během letu
  • 45stupňové zkosené obraty při pravé vzdušné rychlosti 370 km/hod
  • Rychlost stoupání 1370 m za minutu a trvalý let ve výšce 3500 metrů

Štítky: , ,

Tematicky související články

Leave a Reply