Pilotinfo

Monacair převzal dodávku svého šestého a tedy posledního vrtulníku AH H130

Přidáno: 26. Červen 2016Autor:

Šest vrtulníků H130 zajišťuje pravidelné letecké spojení mezi Monakem a Nice. Od lednového zahájení provozu již bylo přepraveno více než 15 tisíc cestujících

Společnost Monacair získala poslední vrtulník Airbus H130 z kontraktu na šest kusů, kterou uzavřela v září roku 2015. Stejně jako předchozí pět, tak i nejnovější vrtulník se zapojí do provozu pravidelné linky, kterou Monacair zřídil mezi Monackým heliportem a mezinárodním letištěm v Nice.

Monacair letos zahájil provoz v lednu ihned po převzetí svého prvního H130. Od té doby na palubách svých vrtulníků již přepravil více než 15.000 cestujících. Tato linka zkrátila dobu cestování mezi Monakem a letištěm v Nice na pouhých sedm minut. S celou flotilou šesti letadel v provozu, (které byla výrobcem dodána během pouhých pěti měsíců), předpokládá Monacair, že nyní bude generovat 40 pohybů na trati během jednoho dne.

vrtulník Airbus Helicopter H130 Monacair

Monacair má cenné zkušenosti, pokud jde o přepravu svých klientů na palubách vrtulníků. Kromě samotného vlastního provozu, zajišťuje také správu vrtulníků jiných majitelů. Společnost se sídlem v Monaku, dnes spravuje flotilu dvaceti vrtulníků, z nichž polovina je z produkce Airbus Helicopters. Díky nákupu těchto šesti vrtulníků H130, Monacair získal svojí vlastní vrtulníkovou flotilu.

Airbus H130 navazuje na původní rodinu vrtulníků Ecureuil lehkých, která je známá svými výkony, spolehlivostí, bezpečností a všestranností. Vrtulník pojme jednoho pilota a až šest cestujících.

flotila vrtulníků H130 Monacair

Tematicky související články

Leave a Reply