Pilotinfo

Obranné síly Jamajky budou cvičit na Bellech 505

Přidáno: 09. Únor 2021Autor:

Americký výrobce vrtulníků, společnost Bell Textron včera podepsala kupní smlouvu na dodávku šesti vrtulníků Bell 505 pro Obranné síly Jamajky (Jamaica Defence Forces). Vrtulníky Bell 505, které si Jamajka objednala, budou dodány v konfiguraci mise na podporu tuzemské národní bezpečnosti.  Karibská vojenská letecká škola (CMAS) provozovaná místní armádou je pak využije k výcviku mezinárodních pilotů vrtulníků.

„Bell a Obranné síly Jamajky již přes padesát pět let sdílejí společnou bohatou historii. Je naším závazkem zemi dodat vysoce pokročilé a hospodářsky životaschopné stroje,” řekl Nicholas Peffer, výkonný ředitel pro Latinskou Ameriku. „Vrtulníky Bell 505 se za dobu svého působení staly celosvětově široce oceňovaným pomocníkem při udržování vnitrostátní bezpečnosti. Velmi nás těší, že i nadále budeme pokračovat v rozvíjení dlouhodobých vztahů s armádou této země a skrz naše stroje jim pomůžeme udržet si svoje síly v následujících letech. “

V roce 1963 zahájila armáda karibské země své operace se dvěma letouny Bell 47G a v průběhu let rozšířila svou flotilu a vztahy se společností Bell. Nová dodávka strojů rozšíří současnou flotilu Obranných sil Jamajky na 10 vrtulníků Bell, které slouží při pátracích a záchranných misích, záchranných evakuacích, odstraňování následků přírodních katastrof, podpoře policejní a národní bezpečnosti a vojenských výcvikových operacích.

„Rozšíření současné flotily strojů Bell o další vrtulníky Bell 505 nám přinese širší uplatnění a rozšíří naši adaptabilitu; zároveň výrazně podpoří naše poslání chránit a sloužit občanům Jamajky,“ řekl podplukovník Brian Lundy, velící důstojník leteckého křídla Obranných sil Jamajky. “Tým našich pilotů a techniků údržby je se školením, podporou a zákaznickým servisem, které společnost Bell poskytuje, velmi spokojený.”

vrtulník Bell 505 Jamaica Defence Forces

Tematicky související články

Leave a Reply