Pilotinfo

Policejní vrtulníky EC 135 prošly modernizací

Přidáno: 23. Duben 2018Autor:

Společnost Airbus Helicopters zmodernizovala osm vrtulníků EC135s, které využívá Letecká služba Policie České republiky, novým vybavením pro plnění misí a navigaci. Poslední policejní vrtulník si zákazník nedávno převzal v areálu Airbus Helicopters v německém Kasselu.

Jsme hrdí na to, že jsme mohli vrtulníky EC135 pro Leteckou službu Policie České republiky modernizovat nejnovějším zařízením pro plnění misí a navigaci,” řekl Dietmar Strohofer, obchodní manažer Airbus Helicopters. „S novými systémy je nyní Policie České republiky připravena na zcela novou úroveň provozu.

„S modernizovanými vrtulníky EC135s jsme získali rozšířené schopnosti pro plnění misí a můžeme policistům v terénu poskytnout nejmodernější vzdušnou podporu, která je k dispozici,“ řekl Tomáš Hytych, ředitel Letecké služby policie České republiky.

Součástí instalovaných systémů je výkonná, kompaktní a lehká kamera FLIR Star SAFIRE 380 HDc se čtyřmi elektrooptickými infračervenými senzory pro snímání za špatných světelných podmínek. Nové zařízení obsahuje také laser pro určení vzdálenosti, označení cíle a také identifikaci pohyblivých cílů. Nová generace ergonomického ovládacího panelu, instalovaného v kabině, nabízí funkce vzdušného řídícího centra, včetně nahrávání, odesílání a přijímání snímků, videí a výměny dalších důležitých dat s pozemním řídícím centrem.

Eurocopter EC135 pro Policii ČR kokpit

Tato zařízení, v kombinaci s mapovacím systémem EURONAV VII a funkcí BMS (Broadcast Microwave Services) pro downlink nabízejí pro policejní operace kompletní mapové a sledovací kapacity. Propojení reálných informací z elektrooptického systému EOS s daty z digitálních map by mělo zajistit propojení virtuální reality s taktickým využitím. Vybavení osmi vrtulníků dále zahrnuje navigační/komunikační systém nové generace Garmin 650/750, který zajišťuje moderní satelitní komunikaci.

Vrtulník typu EC135 je součástí rodiny H135, která dnes dominuje na trhu lehkých dvoumotorových víceúčelových vrtulníků. Tradiční využití této třídy vrtulníků je při záchranných zdravotnických zásazích, policejních akcích, dále k VIP a firemní osobní dopravě, údržbě průmyslových větrných parků či vojenským misím s variantou H135M.

Eurocopter EC135 Policie ČR

Tematicky související články

Leave a Reply