Pilotinfo

Společnost Shaanxi Helicopter podepsala smlouvu na koupi 100 vrtulníků Bell 407GXP

Přidáno: 25. Červenec 2017Autor:

Bell Helicopter, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc. (NYSE: TXT), oznámila, že společnost Shaanxi Helicopter Co. Ltd. (SHC), dceřiná společnost společnosti Shaanxi Energy Group, uzavřela kupní smlouvu na 100 vrtulníků Bell 407GXP s první dodávkou v průběhu tohoto roku. Nákup vrtulníků byl uzavřen v souvislosti s rámcovou dohodou podepsanou se společností SHC v roce 2016.

Během slavnostního ceremoniálu k uzavření dohody ve městě Si-an v Číně se Mitch Snyder, prezident a generální ředitel společnosti Bell Helicopter, setkal s Xiaoning Yuanem, předsedou skupiny Shaanxi Energy Group, a také s vedoucími představiteli provincie Šen-si a zástupci amerického a kanadského velvyslanectví.

„Jsme potěšeni, že jsme dospěli k dohodě o prodeji 100 vrtulníků Bell 407GXP společností Shaanxi Helicopter. Bell 407GXP je jedním z nejžádanějších vrtulníků v Číně,“ řekl Snyder, „společnost Bell Helicopter již několik let rozvíjí spolupráci a svou přítomnost v Číně, což jen potvrzuje náš závazek vůči regionu.“

„Jsme velmi rádi, že jsme podepsali kupní smlouvu s Bellem,“ řekl pan Yuan, „model 407GXP splňuje veškeré požadavky čínského trhu na lehký vrtulník. Má výjimečný výkon a může být používán v širokém spektru segmentů, včetně letecké záchranné služby, komerčních provozů, turistiky či v hasičském sboru. Postupný rozvoj plánované dodávky, podpory a infrastruktury pro školení bude i nadále zlepšovat podmínky pro využití 407GXP v Číně a poskytovat čínským operátorům úplné řešení v rámci tohoto typu vrtulníku a jeho plné technické podpory. “

Typ Bell 407GXP byl uveden do provozu v roce 2015 a představuje vyšší verzi produktové řady Bell 407, která poskytuje možnost převozu dalších 22,5 kg nákladu. Dalším vylepšením je nový motor Rolls-Royce M250, jenž zlepšuje výkon, zvyšuje efektivní využití paliva a poskytuje špičkový letový výkon. Model Bell 407GXP je vybaven také novými funkcemi v oblasti avioniky, jako je například zlepšení v oblasti kontroly letu nebo prodloužení přenosu TBO o 500 hodin, které je navrženo tak, aby snížilo náklady na údržbu.

Bell 407GX

Štítky: , ,

Tematicky související články

Leave a Reply