Pilotinfo

Vrtulníky z Náměště dnes večer na ČT 24 v Operaci Lucrecia

Přidáno: 02. Červen 2017Autor:

Česká televize, respektive její zpravodajský kanál ČT 24 ve spolupráci s Ministerstvem obrany a Armádou České republiky pro své diváky má na dnešní večer připravený unikátní pohled do zákulisí cvičení speciálních sil. Vůbec poprvé budou mít diváci možnost v sérii reportáží shlédnout celé cvičení s podrobným odborným popisem jednotlivých kroků a to včetně štábní práce nebo potřebných politických kroků, které by předcházeli skutečné bojové operaci.

Významnou roli v konfliktech posledních desetiletí hrají vzdušné síly a v průběhu tohoto cvičení, které nese název Operace Lucrecia se ve významné roli představí vrtulníky Mil Mi171Š z 22.zVrL z Náměště nad Oslavou. Jedná se o vrtulníky, které prošly zásadní modernizací a modifikací v dílnách státního podniku LOM Praha a která umožňuje jejich využití právě při operacích speciálních jednotek SOATU (Special Operations Air Task Unit).

Vysílání začíná na ČT 24 dnes ve 20.00 a hosty a průvodci ve studiu budou mimo jiných brigádní generál Karel Řehka a podplukovník Otakar Foltýn.

Helicopter Show 2017 Mil Mi 171 armáda čr

Tematicky související články

Leave a Reply