Pilotinfo

3. ročník akce Na letadla zblízka

Přidáno: 12. Červen 2013Autor:

Návštěvníci obchodního centra Šestka si mohou až do 31. 7. 2013 zpestřit své nákupy pozorováním letadel.  Obchodní centrum ve spolupráci s Letištěm Praha a Českými aeroliniemi připravilo pro 3. ročník akce Na letadla zblízka spoustu zajímavostí ze světa letecké dopravy. Na své si přijdou jak milovníci letadel, profesionální i amatérští fotografové, tak rodiny s dětmi.

Až do 30. září bude pro starty a přistání využívána vedlejší dráha a OC Šestka tak představuje ideální místo pro pozorování letounů během hlavní turistické sezóny. K vidění bude okolo 30 typů letadel, mezi kterými nebude chybět ani druhý největší dopravní letoun světa – Boeing 747 Jumbo Jet, Airbus A330 Českých aerolinií nebo Boeing 777 společností Korean Air a Emirates. Časy odletů a příletů je možné sledovat na webu letiště.

Na střeše obchodního centra budou pro návštěvníky připraveny dalekohledy pro pozorování letadel, stan s občerstvením a kryté prostory pro případ nepříznivého počasí. Pro dotazy ohledně letového provozu, typů letadel jsou na střeše účastníkům k dispozici studenti SOŠ civilního letectví.

V prostorách nákupního domu si lidé mohou prohlédnout uniformy, které nosí zaměstnanci na Letišti Praha Ruzyně, stejnokroje posádek Českých aerolinií, modely letadel, simulátor letadla a další zajímavosti. Návštěvníci si mohou také zasoutěžit o exkurze do zázemí Letiště Praha nebo o ceny s leteckou tématikou.

Letiště Praha Ruzyně

Tematicky související články

Leave a Reply