Pilotinfo

easyJet dnes spustil linku mezi Prahou a Barcelonou

Přidáno: 19. Červenec 2021Autor:

Letecká společnost easyJet dnes, v pondělí 19. července 2021, zahájila provoz na své nové lince, díky které během letních měsíců spojí Prahu a Barcelonu. Nová pravidelná linka je dalším krokem ke splnění závazku společnosti easyJet propojit své španělské základny s hlavními evropskými městy. Aerolinka tak zároveň zvyšuje počet destinací, které nabízí z Letiště Praha, na jedenáct.

Airbus A319 easyJet Praha Barcelona

První let operovaný na nové lince přistál dnes v 10:16 hodin na pražském letišti, kde ho přivítala tradiční vodní slavobrána. Spojení, které nabídne cestujícím v letní sezóně přibližně 15.300 míst, bude společnost nabízet až třikrát týdně (v pondělí, pátek a neděli) do letošního 25. října.

vodní brána Airbus A319 easyJet Praha Barcelona

Javier Gándara, ředitel společnosti easyJet pro jižní Evropu, sdělil: „Letos v létě jsme do své sítě přidali 17 linek operovaných z našich španělských základen a Praha je právě jednou z novinek nabízených z Barcelony. Víme, že lidé chtějí létat, a my jim chceme dát možnost dostat se letecky do těch nejžádanějších destinací. Praha a Barcelona mají toho mnoho co nabídnout a my se těšíme na všechny cestující z obou měst, a to se všemi zárukami bezpečnosti a flexibility.“

první let linky easyJet Praha Barcelona

Touto novou sezónní linkou easyJet posiluje konektivitu pražského letiště během letní sezóny a rozšiřuje svou síť destinací čítající další významná evropská města, včetně Amsterdamu, Basileje, Bristolu, Edinburghu, Ženevy, Londýna (letiště Luton a Gatwick), Manchesteru, Milána a Neapole.

Tematicky související články

Leave a Reply