Pilotinfo

Letiště Benešov již má v plném provozu nové zpevněné vzletové a přistávací dráhy

Přidáno: 12. Leden 2021Autor:

Letiště Benešov (LKBE) je významným letištěm v rámci Středočeského kraje a s výhledem na ukončení provozu na letišti Praha Letňany čím dál důležitějším i pro pražské letce. Jeho velkým hendikepem byly až do závěru loňského roku jeho travnaté vzletové a přistávací dráhy, které nejen při deštích ale i změnách teplot významně měnili svoje parametry. Jak je uvedeno výše v závěru loňského roku došlo mezi zástupci investora a dodavatele k podpisu všech dokumentů ohledně ukončení a převzetí stavby „Zpevnění RWY a SZZ, Letiště Benešov“.

Nový dráhový systém letiště Benešov

Letiště Benešov tímto získalo zpevnění stávajících drah pro vzlety a přistání (RWY), zpevnění pojezdových drah (TWY) a odbavovacích ploch, a to technologií položením plastových zatravňovacích roštů. Výsledkem sice není dokonale rovná plocha, jako je tomu v případě cementobetonových nebo asfaltových povrchů, ale to, že plocha je pevná a její stav již není závislý na rozmarech počasí.

Současně proběhla instalace světelného zabezpečovacího zařízení na dráze RWY 24/06 a pojezdové dráze TWY C tak, aby letiště v tomto provozním rozsahu bylo způsobilé pro letecký provoz VFR noc.

Nová pojížděcí dráha letiště Benešov

Tematicky související články

Leave a Reply