Pilotinfo

Letiště Luhačovice se zítra otevře letcům Dnem otevřených dveří

Přidáno: 23. Červen 2017Autor:

Že letiště Luhačovice neznáte? A věříte na znovuzrození? A pokud ani jedno, tak zítra máte skvělou možnost rozšířit si obzory. Nejmladší letiště v České republice zítra, tedy v sobotu 24. června pořádá svůj první Den otevřených dveří. Letiště bude pro veřejnost otevřené od 0900 do 1900 místního času. Vzhledem k tmu, že letiště a jeho sousedé si na sebe zvykají bude jen vhodné dodržet všechny pokyny jak se pohybovat na letištním okruhu, zejména nepřelétávat nad centem lázní Luhačovice.

Proč znovuzrození ? Letiště Luhačovice je totiž úzce spojené s letištěm Holešov, které bylo pod záminkou vybudování strategické průmyslové zóny (která tam dodnes neexistuje) zlikvidováno v roce 2009. Letiště Luhačovice je tak úžasným příběhem lidí, kteří se nesmířili s tupým rozhodnutím, šli svou cestou a dnes mají letiště, které nejen snese srovnání s těmi „zaběhlými“, ale v mnohém, například v kvalitě zázemí je dalece překonávají.

Pořadatelé žádají všechny, kteří chtějí zítra přiletět, aby si zarezervovali místo na stojánce na mailu – aeroklubluhacovice@gmail.com , stačí uvést typ letadla a čas příletu a odletu.

foto fb Letiště Luhačovice

Letiště Luhačovice kluzáky Letiště Luhačovice

Tematicky související články

Leave a Reply