Pilotinfo

Letiště Přerov zvýšilo v roce 2015 počet pohybů o 56 %

Přidáno: 09. Únor 2016Autor:

Letiště Přerov – Bochoř oznámilo výsledky za rok 2015. Nárůst počtu pohybů oproti roku 2014 o 56 % je skvělým výsledkem s ohledem na fakt, co všechno se v loňském roce na letišti dělo. Bývalá vojenská základna má jedno omezení zapsáno již tak říkajíc „geneticky“. Přesto, že zdejší letiště je dnes civilním veřejným a neveřejným mezinárodním letištěm, musí splňovat podmínky tzv. kontingenčního letiště pro potřeby Vzdušných sil Armády České republiky a dalších aliančních leteckých sil. Tedy po dobu vojenských cvičení je provoz civilních provozovatelů poměrně zásadně limitován. Vzhledem k tomu, že v roce 2015 na LKPO různé letecké síly cvičili po dobu více než devadesáti dní, muselo se toto omezení negativně projevit i do počtu pohybů.

počet pohybů letiště Přerov 2015

Dalším omezením pak souviselo s odstraňováním železobetonových Úlů (úkrytů letadel), muničních bunkrů a dalších zodolněných staveb. Vše probíhalo pod značným časovým tlakem a s velkým nasazením stavební techniky, nicméně všechny, nyní již nepotřebné stavby v průběhu čtrnácti dní skončily odseparované na jednotlivé stavební materiály – beton, železo a zemina.

S ohledem na výše uvedené, je velkým úspěchem, že na letišti Přerov bylo v roce 2015 uskutečněno celkem 8 624 pohybů (vzletů a přistání). Největšího počtu dosáhly SLZ (sportovní létající zařízení) v celkovém počtu 6 030 pohybů (70 %). Vnitrostátních letů bylo uskutečněno 2 520 (29 %) a mezinárodních letů 74 (1 %). Ve srovnání s rokem 2014 bylo v roce 2015 uskutečněno o 4 869 pohybů více, to znamená nárůst o 56 %.

Letiště Přerov Embraer Belgické letectvo

Je zvláštní, že toto letiště, o které je zájem a které již dokázalo přitáhnout některé letecké výrobce či firmy podnikající v oblasti údržby letecké techniky chce za každou cenu zrušit právě primátor Přerova a hejtman Olomouckého kraje, tedy političtí reprezentanti pro které, by přítomnost letiště v jejich regionu měla být spíše prioritou …

srovnání pohybů letiště Přerov

Tematicky související články

Leave a Reply