Pilotinfo

Na letišti Praha Ruzyně LKPR bude lépe vidět na letadla

Přidáno: 07. Září 2011Autor:

Obchodní centrum Šestka podle všeho není žádný obchodní úspěch, (rozhodně tam nechodí tolik lidí, kolik si developer představoval, když ho stavěl) ale když nic jiného, tak udělal velkou radost příznivcům letadel. Pokud je v provozu RWY 13/31 je střešní parkoviště tohoto hypermarketu obsazené návštěvníky, kteří nenakupují, ale sledují provoz na letišti Ruzyně.

Vzhledem k připravené uzavírce RWY 06/24 je reálné, že se situace bude opakovat a tentokrát to bude i s oficiální podporou Letiště Praha a OC Šestka. Na čtrnáct zářijových dní (12. – 26. 9. 2011), kdy bude letový provoz přesunut na RWY 13/31 budou na střeše obchodního centra zdarma k zapůjčení dalekohledy ke sledování letadel a pro snadnější identifikaci letounů budou k dispozici informační panely s obrázky nejběžnějších typů.

Zajímavý program by měl být připraven také v prostorách OC Šestka. Najdete zde letecký simulátor, interaktivní hry, modelaření a kreativní dílny s leteckou tématikou. K vidění bude zajímavá expozice popisující vývoj Letiště Praha od historie až po plánovanou budoucnost, kterou doplní projekce krátkých filmů a výstava modelů letadel. V neděli 25.9.si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet novou technologii pojíždění letadel na ploše WheelTug, kterou Letiště Praha podporuje.

V rámci akce mohou děti i dospělí v zajímavých soutěžích vyhrát například exkurzi do neveřejných prostor Letiště Praha nebo model letadla od firmy Pecka modelář. Více o připravených soutěžích se dozvíte ZDE.

Veškeré aktivity spojené s touto akcí jsou volně přístupné veřejnosti a jsou pro všechny ZDARMA.

Letiště Praha Ruzyně

Štítky: ,

Tematicky související články

Leave a Reply