Pilotinfo

Pozvánka na letecký den do Plzně

Přidáno: 18. Srpen 2011Autor:

LETECKÝ DEN PLZEŇ LÍNĚ / PLZEŇSKÉ LETECKÉ DNY 2011

27. a 28. srpna 2011

Letiště, letadla a létání k Plzni patří od počátků páně Kašparova vzletu, je tedy čas oprášit křídla, nahodit vrtuli a stoupat slunci vstříc.

Je tomu dlouhých 16 let co byl naposledy na letišti Plzeň Líně letecký den a rádi bychom na tuto tradici navázali. Proto vznikl projekt  Plzeňské letecké dny, vracející mimořádně atraktivní podívanou do bezprostřední blízkosti Plzně, na bývalé vojenské letiště Plzeň Líně. Celý projekt připravuje společně Aeroklub Plzeň Bory a agentura Media Production Music s rádiem FM Plus

Letos má naše letiště dvě kulatá výročí a to 20 let od zrušení  5slp. a 20 výročí provozování  letecké záchranné služby působící z letiště Plzeň Líně.

Pro návštěvníky je připraven více než tříhodinový hlavní letecký program mapující takřka celou historii létání a parašutismu v čechách. K vidění bude řada historických  strojů jako Tatra T 101.2, M-1C Sokol, či Peřinův Bucker 131 Jungmann, přes první cvičné proudové letouny Delfín a Albatros, po nejmodernější nadzvukové letouny Gripen, či vrtulníky Policie ČR Bell 412 a místní záchranáře s W3a Sokol. Skupinovou slétanost bude zastupovat v letošním jediném společném vystoupení pětice legendárních letounů An2 , včetně hromadného seskoku 36 parašutistů.  Vrcholem leteckého dne pak bude scéna bitvy z II. světové války, včetně výsadku amerických vojáků a letecké podpory s letouny Li2, T28 Trojan a Boeing 75 N1 Stearman a 50 vojáků včetně dobových vozidel a obrněné techniky.

Připraven je taktéž bohatý doprovodný program, včetně seznamovacích a adrenalinových letů, tandemových seskoků, ukázky Hasičů a Policie ČR, ukázka obřích modelů s rozpětím přes 5 metrů a spousta dalších atrakcí.

Vstupné je pro jednotlivce 150kč, zlevněné rodinné vstupné pak 400kč pro 4 osoby.

Věříme, že si nenecháte tuto pozoruhodnou příležitost ujít a přejeme všem příjemně strávené dny pod plzeňským nebem poslední srpnový víkend 2011.

letiště Plzeň Líně

www.plzenskeleteckedny.cz

 

 

 

Tematicky související články

Leave a Reply