Pilotinfo

Rekordní počet pohybů na letišti Vodochody

Přidáno: 28. Srpen 2012Autor:

Již v  polovině srpna byl překonán dosavadní maximální roční počet pohybů letadel na letišti Vodochody LKVO. Doposud bylo dosaženo nejvyššího počtu pohybů v roce 2010, kdy služba řízení letového provozu zabezpečila celkem 11 565 pohybů letounů. Již v polovině tohoto měsíce však byl rekord přepsán a počet pohybů letadel, která využila služeb letiště Vodochody, se blíží k 12 tisícům. Do konce roku 2012 očekáváme překročení hranice 15 tisíc pohybů.

Letiště Vodochody je vyhledávanou destinací pro letouny zabezpečující obchodní leteckou přepravu a výcvik osádek. Klienti oceňují dobrou dostupnost hlavního města, navigační vybavení letiště, kvalifikovanou službu řízení letového provozu a osobní přístup při odbavovacím procesu.

Letiště je využíváno i pro přepravu VIP. Služeb letiště využily známé osobnosti – např. umělci Elton John, Sting, Ozzy Osbourne, Carlos Santana, George Michael, skupiny KISS, Aerosmith, Duran Duran nebo nedávno i automobilový závodník Michael Schumacher se svým soukromým tryskovým letadlem.

Letiště Aero Vodochody

Štítky: , ,

Tematicky související články

Leave a Reply