Pilotinfo

Rozvoj letiště Hradec Králové stále pokračuje

Přidáno: 25. Červen 2014Autor:

Letiště v Hradci Králové mělo štěstí. Po odchodu armády došlo k bezúplatnému převodu na město a jeho nový majitel dělá vše proto, aby ho nejen udržel v provozu, ale také průběžně modernizoval a vylepšoval. Některé z posledních novinek, které jistě pilotům zpříjemní pobyt na LKHK vám přinášíme v krátkém souhrnu.

Rekultivovaná dráha 34L/16R

V říjnu 2013 byla uzavřena travnatá dráha z důvodu nevyhovujícího povrchu pro provoz. Tato byla před zoráním chemicky ošetřena, dorovnána novou zeminou a ve stejném měsíci osázena. V letošním roce byla dráha pravidelně sečena aby byla dne 5. června slavnostně pokřtěna a otevřena pro běžný provoz. Zatěžkávací zkouška proběhla hned následující den, kdy na letišti proběhla letecká navigační soutež seriálu Pohár Petra Tučka s přistáním do decku.

dráha 34L 16R LKHK

Osvětlení GA

Ke konci roku 2013 bylo firmou ELTODO předáno nové osvětlení stojánky všobecného letectví před hangárem č. 71. Toto je možné v letošním roce naplno využívat přilétávajícími a odlétávajícími letouny pro odbavení po západu slunce.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Molo

V rámci volného času přísušníci Leteckých služeb a ostatní dobrovolníci upravili prostor za stojánkou NORTH (sever, železná stojánka), který mohou využít návštěvníci a samozřejmě i místní uživatelé našeho letiště pro příjemné chvíle odpočinku, stanování, koupání, grilování atd. Prostor se nachází na břehu Správčického písníku, kde je zaručena dlouhodobě čistá voda, vhodná pro potápění a další vodní sporty (jizda na motorovém člunu, skútru, vodních lyžích, wakeboardu)

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Tematicky související články

Leave a Reply