Pilotinfo

SkyUp od října spojí Ukrajinu s Prahou a Pardubicemi

Přidáno: 05. Srpen 2019Autor:

Nízkonákladová letecká společnost SkyUp Airlines od října letošního roku spustí tři nové linky mezi Českou republikou a Ukrajinou.

Nová přímá linka mezi Pardubicemi a hlavním městem Ukrajiny Kyjevem, bude v provozu od 22. října 2019 třikrát týdně, vždy v úterý, pátek a neděli. Dopravce na linku nasadí letadlo typu Boeing 737 – 800 v konfiguraci pro 189 cestujících. Podle odhadů provozovatele civilní části letiště Pardubice, společnosti EAST BOHEMIAN AIRPORT, a.s. by mohlo spojení využít až 50 tisíc cestujících za rok v obou směrech.

Dvě nové linky spustí SkyUp Airlines také mezi Prahou a Charkovem a Lvovem. Z Letiště Praha se bude létat dvakrát týdně, vždy ve čtvrtek a v neděli. Dopravce na celoroční spojení nasadí také Boeing 737-800 v konfiguraci pro 189 cestujících. Podle odhadů Letiště Praha obě linky dohromady využije až 60 tisíc cestujících za rok v obou směrech. Celkem budou od října cestujícím z Prahy k dispozici již čtyři přímé linky na Ukrajinu.

Nová spojení do Charkova a Lvova podpoří cestovní ruch obou zemí, kromě českých cestujících ji využijí zejména ukrajinští turisté, kterých v posledních letech v České republice přibývá. Zároveň se také usnadní cestování mezi Českou republikou a dalšími destinacemi na Ukrajině pro početnou ukrajinskou komunitu, která zde dlouhodobě žije a pracuje.

Letenky jsou již k prodeji prostřednictvím webových stránek dopravce.

SkyUp Airlines_shutterstock

 

Foto: Shutterstock

Tematicky související články

Leave a Reply