Pilotinfo

V Galerii Letiště Praha Letňany je nová výstava

Přidáno: 17. Duben 2011Autor:

Majitel letiště Praha Letňany, společnost SIT Prague a.s., zahájila v říjnu loňského roku provoz letištní galerie. Vzhledem k velkému zájmu veřejnosti tak tento projekt pokračuje.

Výstavní sezóna 2011 byla zahájena vernisáží historických fotografií, které návštěvníkům přiblíží vývoj letadel ale i letišť Letňany, Letňany – Avia a Kbely. Oblast Letňan a Kbel bylo v meziválečném období možné označit za centrum československé letecké výroby, vždyť ze sedmi leteckých výrobců zde sídlili čtyři z nich! Na letišti Letňany pak od svého vzniku až do dnešních dnů působí Výzkumný a zkušební letecký ústav.

Pro aktuální výstavu se nám za pomoci pana Václava Šorela, legendy české letecké publicistiky a velkého letňanského patriota, dále pak Aeroklubu Praha Letňany a Jiřího Rajlicha z Vojenského historického ústavu podařilo získat unikátní historické fotografie, které návštěvníkům přiblíží atmosféru leteckých Letňan a Kbel od počátku dvacátých let až po závěr sedmdesátých let minulého století.

Novinkou aktuální výstavy je příruční katalog výstavy, který si v případě zájmu můžete doma stáhnout z internetových stránek letiště a vytisknout.

Galerie Letiště Letňany se v rámci areálu letiště přestěhovala tak, aby se zvýšila bezpečnost letového provozu i návštěvníků Galerie. Současně však zůstal zachován i jedinečný pohled na fotografie z leteckého prostředí jen několik desítek metrů od vzletové a přistávací dráhy, na které probíhá čilý provoz.

Partnery Galerie Letiště Letňany jsou PPF Art, SIT Prague a.s. a Vojenský historický ústav Praha.

Galerie Letiště Praha Letňany, Hůlkova ulice, Praha 9.

Vstup zdarma, denně od 10.00 do 17.00

Tematicky související články

Leave a Reply