Pilotinfo

V sobotu 15. září se koná 3. Den Letiště Praha Letňany

Přidáno: 10. Září 2012Autor:

Ve vzduchu i na zemi budou po celý den k vidění špičkové letecké výkony i unikátní letadla. Návštěvníci spatří světovou leteckou akrobacii v podání Martina Šonky, jediného českého pilota série Red Bull Air Race a Petra Biskupa mistra světa v letecké akrobacii. Létat budou historická letadla z dvacátých let, ale i letadla z druhé světové války, v dynamických ukázkách se představí například záchranářské vrtulníky. Letošní novinkou jsou historické campy, tedy místa, kde jsou letadla představena v dobovém prostředí, obklopena dobovou technikou s mechaniky a piloty v dobovém oblečení. Vzhledem k tomu, že v tento den se zde koná také 3. Slet klubu Nebeských Andělů a Setkání sportovních pilotů a letadel LAA, nebude okamžik, kdy by nebe nad Letňany bylo prázdné.

Letiště Praha Letňany je jedno z nejstarších letišť v České republice, vzniklo již v roce 1923. V novém tisíciletí, kdy kvůli zájmům developerů reálně hrozil jeho zánik, ho získala britská společnost Sky Invest Technology, která do něj masivně investuje tak, aby si letiště udrželo své postavení největšího českého letiště pro letadla všeobecného letectví.

Podrobné informace získáte ne webových stránkách letiště Praha Letňany

VSTUP ZDARMA

Návštěvníci neplatí žádné vstupné.

DATUM A ČAS

Sobota 15. září, vstup veřejnosti od 10.00, letové ukázky začínají od 11.00

MÍSTO

Letiště Praha Letňany, vstup od areálu PVA z křižovatky ulic Tupolevova a Beladova.

DOSTUPNOST

Parkoviště pro návštěvníky je přímo na letišti. Prostor vyhrazený pro návštěvníky je 150 metrů od stanice metra Letňany.

LETADLA

Avia BH 1 a BH 5

Boeing Stearman

Praga Air Baby E 114

Evektor EV 55

Extra 300 SR

North American Harvard

Suchoj Su 31

Tatra T 101.2

Zlín Z 50

 

a řada dalších

Tematicky související články

Leave a Reply