Pilotinfo

Zvýšení komfortu pro cestující na letišti Praha Ruzyně

Přidáno: 25. Prosinec 2012Autor:

Na letišti Praha Ruzyně LKPR připravili pro cestující novinku, navíc novinku, která není ani celosvětově zcela obvyklá. Totiž vysokorychlostní bezdrátové internetové připojení a možnosti využití dalších moderních technologií zdarma. Kromě wi-fi tak cestující mohou nově využít také mobilní aplikace pro chytré telefony nebo komfortnějšího přijímání informací o letu formou SMS nebo na e-mail.

Zavedením bezplatného bezdrátového připojení na internet se Letiště Praha Ruzyně připojilo k několika málo letištím, které tuto službu nabízejí. V Evropě má k dispozici wi-fi zdarma např. letiště ve Vídni nebo v Budapešti, většina srovnatelných letišť nabízí zdarma pouze prvních 15-30 minut připojení a často ani to ne. Donedávna tomu tak bylo i na letišti v Praze, které poskytovalo 15 minut bezplatného připojení. Nově je služba poskytována zdarma bez omezení.

„Internet či využití moderních aplikací do telefonů je v dnešní době natolik samozřejmou součástí našeho života, že rozšíření služeb v této oblasti je logickým pokračováním zkvalitňování péče o cestující na našem letišti,“ říká Stanislav Zeman, výkonný ředitel pro Letecký obchod, marketing a řízení provozu, a dodává „Věříme, že naši nabídku ocení všichni, kteří chtějí svůj čas strávený na letišti využít co nejefektivněji nebo jej díky aktuálním informacím o letu minimalizovat.“

Na letištní síť se lze připojit přes název (SSID) prg.aero-free, a to ve všech prostorách Terminálu 1, Terminálu 2 a ve spojovacím objektu.

V rámci vánočního balíčku služeb lze nově využít zdarma také SMS a e-mail info o letech. K odběru informací o vybraném letu na mobil se cestující může jednoduše registrovat přes webové stránky letiště (www.prg.aero) Po vyplnění jednoduchého formuláře bude zájemci zasílána SMS nebo e-mail při každé změně statusu letu nebo při jakékoliv nové informaci související s tímto letem.Zasílané SMS nejsou nijak zpoplatněny.

Uživatele chytrých telefonu jistě potěší nová mobilní aplikace, kterou letiště připravilo pro IPhone a telefony s operačním systémem Android (Samsung, Sony, HTC apod.) V aplikaci je možné sledovat aktuální přílety a odlety, aktuální informace o službách jako je parkování a VIP Servis, či získat přehled o obchodech a restauracích na letišti. Prostřednictvím aplikace se lze také registrovat ke sledování informací o vybraném letu. Aplikaci si zájemci mohou nainstalovat do svého telefonu zdarma. V případě IPhone ji najdou v Apple Store, v případě telefonu s operačním systémem Android je potřeba navštívit Google Play.

Štítky: , ,

Tematicky související články

Leave a Reply