Pilotinfo

Dubnové provozní výsledky letiště Karlovy Vary výrazně překonaly očekávání

Přidáno: 22. Květen 2013Autor:

Dubnové provozní výsledky letiště Karlovy Vary výrazně překonaly očekávání – objem odbavených cestujících na karlovarském letišti dosáhl historického rekordu.

V dubnu 2013 bylo na letišti Karlovy Vary odbaveno celkem 12 374 cestujících, což je o 13,5% více než ve stejném období loňského roku. Zároveň to znamená, že se duben 2013 stal měsícem, kdy bylo dosaženo absolutního rekordu v počtu odbavených cestujících za jeden měsíc v celé historii karlovarského letiště.

Po mírném poklesu počtu cestujících během ledna a února letošního roku, následném výrazném nárůstu v březnu pokračoval trend nárůstu počtu cestujících na karlovarském letišti i v dubnu. Nejvýznamnější podíl na dosažených výsledcích mají linky do Moskvy, provozované společnostmi ČSA a Aeroflot, na kterých bylo v dubnu přepraveno celkem 7507 cestujících, což znamená 60% všech cestujících, kteří využili služeb našeho letiště. Letiště Karlovy Vary opět plánuje, pokud nedojde k neočekáváným výkyvům či změnám ve strategii leteckých dopravců, překonání hranice 100 000 odbavených cestujících v jednom roce. Za období leden – duben 2013 prošlo karlovarským letištěm celkem 35373 cestujících, což je o 9,75% více, než za stejné období v loňského roku.

nový apron Karlovy Vary letiště LKKV

Tematicky související články

Leave a Reply

Prodej letadel
Prodej letadel Cessna a Maule, prodej leteckých motorů Lycoming a náhradních dílů s nízkými cenami.