Pilotinfo

Podepsána smlouva na výcvik řídící letového provozu z Malty v České republice

Přidáno: 11. Květen 2018Autor:

Podpisem rámcové smlouvy mezi státním podnikem ŘLP ČR a poskytovatelem letových provozních služeb na Maltě (Malta Air Traffic Services – MATS) byl zahájen další úspěšný projekt výcviku řídících letového provozu pro zahraničního klienta prostřednictvím českého výcvikového střediska CANI (Czech Air Navigation Institute).  V rámci projektu za více než 12 milionů korun CANI v příštích třech letech vyškolí dohromady 70 řídících letového provozu podle požadavků  MATS.

Rámcová smlouva na tři roky s roční opcí zajišťuje pro maltského poskytovatele letových provozních služeb základní výcvik pro dvacet nových řídících letového provozu a udržovací výcvik pro padesát stávajících řídících s licencí. Výcvik bude podle potřeb zákazníka prováděn pro všechny typy poskytovaných služeb – oblastní služby řízení letového provozu i pro přibližovací a letištní provozní služby.

 „Vnímám tuto komerční zakázku jako další velmi prestižní úspěch CANI, protože je důkazem kvality a dobrého jména našeho výcvikového střediska v celé Evropě. Po našem předchozím úspěchu v největším evropském výběrovém řízení na výcvik řídících pro Bosnu a Hercegovinu je zajištění výcviku pro maltské řídící potvrzením naší zákaznické orientace a plné konkurenceschopnosti na evropském trhu“ komentoval podpis smlouvy generální ředitel ŘLP ČR, s.p., Ing. Jan Klas. 

Do výběrového řízení se mohl přihlásit jakýkoliv poskytovatel služeb řízení letového provozu nebo konsorcium společností. Nabídka ŘLP ČR, s.p., ve finále zvítězila nad dalšími třemi výcvikovými subjekty ze západní Evropy. Jako rozhodující se ukázala kvalita české nabídky, podpořená moderním výcvikovým zázemím a zákaznicky orientovanou cenou.

Komerční aktivity jsou stále významnější součástí portfolia ŘLP ČR, s.p. Činnost společnosti Czech Air Navigation Institute (CANI) přinesla v předchozím  roce 2017 podniku výnosy ve výši
111 milionů korun. Dynamický nárůst zaznamenává také poptávka zahraničních klientů po službách kalibrační letky podniku, která dlouhodobě působí v zemích bývalého Sovětského svazu, Gruzii nebo na Kubě.   

air navigation servis czech republic

Štítky: ,

Tematicky související články

Leave a Reply

Prodej letadel
Prodej letadel Cessna a Maule, prodej leteckých motorů Lycoming a náhradních dílů s nízkými cenami.