Pilotinfo

Co nového ohledně správy para?

Přidáno: 30. Červen 2011Autor:

Naposledy jsme se na pilotinfo.cz věnovali správě para druhého května. Je zvláštní jaké vášně tohle téma dokázalo vzbudit. Ty slušné reakce jsme v diskuzi dole na liště zveřejnili, ty neslušné nikoliv. Co se tedy mezitím událo na místech nejvyšších, tedy tam kde se o budoucnosti správy para rozhoduje? Prezident AeČR Vlasta Dvořák, jak je jeho dobrým zvykem otočil o 180 stupňů a od snahy o udržení správy para pod Aeroklubem České republiky přešel k tvrzení, že přesun správy para pod Úřad pro civilní letectví je jeho nápad, který prosadil. Jedním z důvodů proč, je údajná finanční nevýhodnost pro AeČR, který prý na tuto správu musel doplácet ze svého, logickou otázku proč se tedy AeČR tohoto „břemene“ nezbavil již dávno,nejpozději při nástupu Vlasty Dvořáka do funkce, necháme na členech AeČR.

Podle informací, které máme, se nepovedlo ani lobování Letecké amatérské asociace a správa para tak definitivně přechází pod ÚCL. Nicméně není všem dnům konec a podle informací z Ministerstva dopravy je vyvíjen velký tlak na generálního ředitele ÚCL, aby v horizontu několika let, nejčastěji se mluví se o třech, správu para přeci jen předal LAA. Argumentem má být to, že ÚCL by se měl starat jen o „velké letectví“ a všeho malého a sportovního se zbavit. Nevím, možná je to tím, že jsem na světě přece jenom víc než pět desítek let, ale připadá mi, že tady jde o postupnou privatizaci státní správy a nemyslím si, že zrovna v letectví je to dobře.

Každopádně, rozhodnutí o přechodu pod ÚCL je v tuto chvíli definitivní a rozhoduje se o tom, kdo tam na inspektorská místa zasedne. Rozpoutala se nám tu opět malá bitva o to čí „kůň“ to bude.

Tematicky související články

Leave a Reply