Pilotinfo

Evropský úspěch českého ženského sportovního parašutismu

Přidáno: 29. Srpen 2015Autor:

Dnešní den, v sobotu 29.8.2015 bylo v Bulharské Montaně ukončeno 8. Mistrovství Evropy v klasických parašutistických disciplínách. Čeští parašutisté patří dlouhodobě do světové špičky a to zejména díky úspěchům profesionálů z Dukly Prostějov. Ti samozřejmě nezklamali ani tentokrát. Družstvo mužů získalo titul mistrů Evropy v celkovém hodnocení, Jiří Gečnuk se stal znovu absolutním mistrem Evropy, Libor Jiroušek se stal mistrem Evropy v individuální akrobacii a Petr Chládek juniorským mistrem Evropy. Dukla Prostějov nezklamala ani tentokrát a všichni její členové podávali skvělé výkony.

Co bylo však velkým překvapením a “pomyslnou třešničkou na dortu“ to byly výkony českých parašutistek, zejména pak zlatá medaile a titul mistryně Evropy v přesnosti přistání parašutistky Daniely Macichové. Zlatá medaile nebyla náhoda. Nebývá často, aby soutěž v přesnosti přistání na takové úrovni vedl závodník od začátku až do konce a navíc tak suverénním způsobem. Její výkony v každém seskoku byly fantastické.

Daniela Macichová

Podporou ji bylo celé družstvo, které ve složení Lenka Vašková, Daniela Macichová, Irena Janoušková, Kateřina Špoková a Andrea Funková (v tomto pořadí skákaly v družstvu) skákalo neskutečně technicky dobře a v konkurenci profesionálních parašutistek z Ruska, Běloruska, Francie, ale i hodně trénujících polských parašutistek, obsadily nakonec čtvrté místo. Ruský trenér jen kroutil hlavou, jak je možné takového výkonu dosáhnout s tak malým počtem tréninkových seskoků. Dvě české parašutistky měly letos pouze asi třicet tréninkových seskoků, kdežto vítězné Rusky desetkrát tolik! Danka Macichová měla letos celkem asi sto seskoků v tréninku a na závodech v ČR.

Takže velká gratulace české parašutistce, čerstvé mistryni Evropy v přesnosti přistání Daniele Macichové.

Daniela Macichová po doskoku

Fotografie poskytl Jiří Dvořák

Tematicky související články

Leave a Reply