Pilotinfo

Vyjímečný den pro Felixe Baumgartnera, ale i pro všechny parašutisty je tady

Přidáno: 09. Říjen 2012Autor:

Po předchozím posunutí pokusu o ustanovení nového světového rekordu výšky seskoku volným pádem, kvůli nepříznivému počasí by dnešní den měl být tím dnem D. V neděli večer místního času totiž Nové Mexiko zasáhly nízké teploty, nízká oblačnost a mrholení. Vzhledem k tomu, že takové podmínky mohli celou misi dramaticky zkomplikovat, došlo o posunu startu na 9. října v 6:00 MDT (9. října – 14:00 CET).

Red Bull Stratos se snaží překročit hranice, které existovaly po 52 let, tehdejší rekord Američana Joe Kittingera, nebyl dodnes nkým překonán. Felixe Baumgartnera čeká velká výzva – podstoupí let stratosferickým balónem do výšky 36 500 m a poté rekordní skok volným pádem zpět k zemi, během něho se pokusí překonat několik světových rekordů, jsou to: nejvyšší dosažený bod v balónu řízeném člověkem (36 576 m n. m.), volný pád z nejvyššího bodu (36 576 m n. m.), nejdelší volný pád (5-6 min) a nejvyšší dosažená rychlost během volného pádu (až 1100 km/h).

Přímý přenos můžete sledovat dnes od 14.00 hodin středoevropského času na http://www.redbullstratos.com

Několikaleté úsilí Felixe Baumgartnera a jeho týmu se blíží ke svému vyvrcholení. Kromě sledování jeho vyjímečného sportovního výkonu mu tedy pojďme i držet palce.

Felix Baumgartner pilotinfo.cz

 

Tematicky související články

Leave a Reply