Pilotinfo

Cessna oznámila první úspěšný let svého SkyCourieru

Přidáno: 18. Květen 2020Autor:

Společnost Cessna má za sebou významnou událost, první let prototypu svého nového dvoumotorového víceúčelového letounu, Cessna SkyCourier. Prví let prototypu, navíc když je úspěšný, je vždy významným krokem v životě každé letecké továrny i konkrétního typu letounu. Nejinak je tomu v případě Cessny, které jednoduchý dvoumotorový turboprop v dnešní nabídce schází.

Cessna SkyCourier Tprvní vzlet

Cessna SkyCourier vzlétla z východního areálu společnosti Beech Field Airport, v kokpitu seděli zkušební piloti Corey Eckhart a Aaronem Tobias. Během prvního letu, který trval dvě hodiny a patnáct minut měli možnost otestovat výkony letadla, systémy řízení, funkčnost avioniky, ale i motorových jednotek.

“Byli jsme velmi potěšeni tím, výkony a chováním Cessny SkyCourier během jejího prvního letu,” řekl po přistání Eckhart. “Obzvláště na mě zapůsobilo, jak bylo letadlo stabilní během vzletu a přistání.” Cessna SkyCourier prokázala skvělé letové vlastnosti, a to již při svém prvním „ostrém“ letu. Během něj jsme dokázali splnit vše, co jsme chtěli, a to je skvělý začátek celého programu testovacích letů. “

Cessna SkyCourier zkušební piloti prvního vzletu

Prototyp Cessny SkyCourier má nyní před sebou dalších pět letových a pozemních testovacích okruhů. Ty budou zaměřené zejména na testování letových ovládacích prvků a aerodynamiku.

Cessna SkyCourier první let

Cessna SkyCourier je dvoumotorový víceúčelový letoun poháněný turbovrtulovými motory Pratt & Whitney Canada PT6A-65SC. Na trhu bude nabízena v různých konfiguracích, jako nákladní s nosností 6 000 liber, nebo ve verzi pro 19 cestujících případně v kombinaci cestujících a nákladu. Cessna SkyCourier je navržena pro maximálně jednoduchý provoz a přináší kombinaci vysokých výkonů a nízkých provozních nákladů. V kokpitu bude avionika Garmin G1000 NXi. Zajímavé jsou i maximální cestovní rychlost až 370 kilometrů v hodině a maximální dolet 1.600 kilometrů.

Štítky: , , ,

Tematicky související články

Leave a Reply