Pilotinfo

Dnes je den otevřených dveří v LOM Praha

Přidáno: 10. Říjen 2015Autor:

Dnešní den již skutečně hlásí příchod podzimu. Je tady období krátkých a studených dní, velká většina leteckých akcí roku 2015 je již nenávratně pryč. Jedním z vrcholů závěru letecké sezóny tak může být jedinečná možnost navštívit provozy státního podniku LOM PRAHA. Dnes se dostanete do míst, která jsou běžně veřejnosti nepřístupná, do míst, které jsou ve fázi znovuzrození, ale uvidíte také pohromadě leteckou techniku současnou i historickou, která prochází, nebo v minulosti procházela údržbou v Malešicích a Kbelech.

Den otevřených dveří LOM Praha 2015 Kbely

Dnes od 9:00 do 18:00 budete moci formou moderovaných exkurzí zjistit vše, co jste o opravách vrtulníků a o LOM PRAHA s.p. chtěli vědět. Pro veřejnost jsou dnes zdarma přístupné provozy Malešice, Kbely – Toužimská a jako bonbonek hangáry Staré Aerovky v Letňanech. Na posledním místě můžete vidět historické hangáry č. V. a VI. v průběhu jejich rekonstrukce a seznámit se s projektem “Návrat historických letadel do památných hangárů č. V a VI AERO”, který realizuje LOM PRAHA s.p. ve spolupráci s VHÚ Praha. Kromě toho uvidíte i expozici historických letounů v dalším z hangárů Staré Aerovky.

stará aerovka

Pokud chcete nahlédnout pod pokličku jednoho z nejstarších opravárenských závodů letecké techniky na světě, určitě vás zaujme provoz na adrese Praha – Kbely, Toužimská 583. Zde dnes máte jedinečnou možnost vidět ucelenou řadu vrtulníků konstrukční kanceláře Mil, tak jak byla provozována v Československu. Od nejmenšího Mil Mi 1, přes Mi 4, Mi8S až po ty které dnes provozují Vzdušné síly Armády České republiky, tedy Mil Mi 35 a Mil Mi 171Š.

Den otevřených dveří LOM Praha 2015

Tematicky související články

Leave a Reply