Pilotinfo

Dron HYDRA od Bellu s kruhovým křídlem

Přidáno: 26. Leden 2018Autor:

​Hned od začátku její existence, se veškeré úsilí společnosti Bell Helicopter točilo okolo vytváření nových a účinných způsobů pro přesun lidí a nákladu z jednoho místa na druhé. Od prvních krůčků při hledání cesty k vertikálnímu vzletu až po futuristický jetpack na záda se snaha o objevování nových forem pohybu nezastavila. V zájmu dalšího vývoje zkonstruovala společnost Bell Helicopter výzkumný letoun Hybrid Drive Train (HYDRA) pro testování pokročilých pohonných systémů. Projekt HYDRA sleduje schopnosti nových hybridních pohonných technologií, včetně elektrických a kapalinových dynamických energetických systémů.

Na rozdíl od dalších letounů Bell Helicopter není HYDRA postavena pro konkrétní způsob využití. Místo toho posloužila jako důležitý nástroj pro testování pokročilé pohonné techniky a její aplikace do dalších projektů společnosti, včetně leteckého taxi. HYDRA se ukázala jako skvělá učební pomůcka. Tým Bell Helicopter si potvrdil nečekanou stabilitu kruhového křídla za letu a specifické nuance řízení, které umožňují vynikající letové vlastnosti letounu v režimu vertikálního letu a přistání, během přechodu, a dokonce i v případě selhání systému.

Bell Hybrid Drive Train HYDRA

Současné drony ještě nejsou připraveny pro lidské cestující, což omezuje jejich možnosti využití. Tato technologie je tak prozatím vhodná jen při výrobě malých letounů a hraček pro komerční využití. HYDRA přinesla inženýrům společnosti Bell Helicopter dostatek informací k tomu, aby se dozvěděli více o tomto druhu dopravy, a v konečné fázi tak může usnadnit cestu ke konstrukci velkých osobních a bezpilotních letounů.

Štítky: , ,

Tematicky související články

Leave a Reply