Pilotinfo

Let Kunovice dodá tři L 410 do Číny, s výhledem na dodávky dalších sedmadvaceti

Přidáno: 26. Únor 2019Autor:

Zástupci společnosti Aircraft Industries podepsali dohodu o prodeji tří letounů pro čínskou regionální leteckou společnost Yingan General Aviation. Podmínkou dodávky je dokončení validace typového certifikátu L 410 UVP-E20, která se očekává v průběhu letošního roku. Současně bylo podepsáno i Memorandum, na jehož základě bude společnosti Yingan General Aviation během následujících 7 let dodáno celkem 30 těchto letounů.

Kontrakt na prodej tří letadel byl podepsán v čínském městě Wuhan, kde bude vybudována základna pro provoz L 410. České letouny budou sloužit regionální přepravě mimo jiné v jihočínských provinciích Hubei, Hunan, Guizhou a Yunnan.

Proces certifikace letounu L 410 pro čínský trh započal již v roce 2017, v rámci projektu ekonomické diplomacie zvaného „A-Z řešení pro čínské letectví“. V rámci projektu navštívili v červenci 2017 Aircraft Industries v Kunovicích zástupci Čínského úřadu pro civilní letectví, kteří se zde seznámili s letadlem L 410. Následně byla koncem roku 2017 leteckými úřady Evropské unie a Číny parafována dohoda Bilateral Aviation Safety Agreement, která umožnila zahájit certifikaci L 410 jako pilotního projektu evropského a čínského letectví. Expertní týmy nyní intenzivně pracují na validaci letounu tak, abychom čtyřistadesítku již brzy uviděli na čínském nebi.

Let L 410 NG OK LEK

Tematicky související články

Leave a Reply