Pilotinfo

Robodrone Industries odměnila nejlepší scénář využití UAV

Přidáno: 01. Červenec 2014Autor:

Padesát tisíc korun získal inovativní scénář popisující použití bezpilotního letounu Robodrone Kingfisher při ochraně vinic a majetku před škůdci a záškodníky.

Robodrone Industries s.r.o. se specializuje na výrobu bezpilotních letounů, tzv. dronů, s vysokou nosností. Uplatnění nacházejí zejména v těžkém průmyslu, například při monitorování a měření produktovodů, revizích komínů, hrází a dalších konstrukcí, které jsou těžko přístupné. „Protože však stále hledáme další možnosti, kde by se daly drony využít, vypsali jsme scénáristickou soutěž a oslovili tvůrce v České republice,” říká Jiří Karpeta, partner společnosti Robodrone Industries s.r.o.

„Rozhodli jsme spojit síly s webovým portálem Videoflot.cz​, který videotvůrce na svých stránkách sdružuje”, uvádí dále. Díky tomu se do soutěže přihlásilo 30 autorů. „Zájem o soutěž nás velice překvapil,” uvádí Martin Kaftan, partner společnosti Robodrone Industires s.r.o. „z 30 přihlášek 14 splnilo požadované náležitosti a postoupilo do finále, nebylo tedy vůbec jednoduché rozhodnout o vítězi,” doplňuje.

Tím se nakonec stal scénář zpracovávající téma ochrany vinic a majetku z pera Pavly Jaškové a Davida Krause.  Druhou a třetí cenou ocenila porota scénář Josefa Martoně, prezentující emotivně pojaté vyhledávaní pohřešované osoby, a scénář z dílny Petera von Reichenberga, který se představil futuristicky pojatým videoprofilem  společnosti Robodrone Industries.

Robodron kingfisher

Štítky: ,

Tematicky související články

Leave a Reply