Pilotinfo

Vznikl Svaz českého leteckého průmyslu

Přidáno: 06. Červen 2011Autor:

Dne 26. 5. 2011 proběhla v prostorách společnosti AERO Vodochody a.s. ustavující schůze Svazu českého leteckého průmyslu. Pro zahraniční partnery bude tento Svaz vystupovat pod názvem Confederation of the Czech Aviation Industry se zkratkou CCAI.

Společnosti přítomné na ustavující schůzi rozhodly o založení Svazu českého leteckého průmyslu a schválily jeho stanovy. K registraci nového Svazu dojde v červnu 2011 po spolupodepsání příslušných dokumentů oprávněnými osobami některých přítomných společností.

Cílem Svazu je rozvíjet ekonomickou spolupráci mezi členy a spolupráci zaměřenou na získávání a podporu nových projektů s průmyslovou aplikací, podporovat a propagovat vzdělávání pro letecký průmysl, působit na usměrňování podmínek podnikání a podporovat konkurenceschopnost českého leteckého průmyslu.

Společnosti se dále dohodly, že Svaz bude samostatně hájit zájmy svých členů v oblasti leteckého průmyslu, napomáhat k vytváření podmínek pro přímou spolupráci, spolupracovat s ostatními podnikatelskými a státními organizacemi v zájmu dalšího rozvoje leteckého průmyslu.

Alca dvoumístná cvičná

Štítky: ,

Tematicky související články

Leave a Reply

Oprava letadel
Pravidelná údržba letadla je základ pro jeho spolehlivost. Jsme držitelem oprávnění pro opravu letounů.