Pilotinfo

iDNES.cz: Aeroklub mrhal dotacemi a hrozí mu bankrot. „Kamarád“ Kalousek nepomůže

Přidáno: 16. Květen 2011Autor:

Aeroklub České republiky ve svých zlatých časech přepravoval nejvlivnější politiky na mítinky nebo je vozil kolem Řípu. Tohle blažené období zavazování si mocných ale končí. Kvůli nezákonnému využívání státní dotace na parašutismus a ultralehké kluzáky mu totiž hrozí v nejhorším scénáři i bankrot.

Kontroloři ministerstva dopravy zjistili, že jen v loňském roce se  z několikamilionové státní dotace platilo při nejrůznějších příležitostech aerotaxi, opravy automobilů,cestovní náhrady, pilotní licence anebo se nakupovaly pohonné hmoty do velkých letadel či aut. Jen za loňský rok bylo takto aeroklubem vyplýtváno více než milion korun. Šéf aeroklubu Vlastimil Dvořák podal proti výsledkům kontroly námitky. Ministerstvo dopravy je však minulý týden zamítlo a předalo výsledky auditu Generálnímu finančnímu ředitelství, které může milion korun z aeroklubu vymáhat.

Plné znění zprávy na iDNES.cz

 

 

 

 

 

Štítky: ,

Tematicky související články

One Response to “iDNES.cz: Aeroklub mrhal dotacemi a hrozí mu bankrot. „Kamarád“ Kalousek nepomůže”

  1. 1
    Stoupa Says:

    To bylo známých politiků, kteří se vozili v letadle. To bylo známých politiků, které Dvořák vozil. To byla jeho jistota vládnutí nad Aeroklubem ČR. To je rozhodnutí kontroly Ministerstva Dopravy, kde říkal, že je všechny zná, že není problém. Jeho “kamarád Kalousek” ho označí, jako leteckého nadšence, který má problém a nehodlá do jeho kauzy zasahovat. Zastupující ministr dopravy se také na Dvořáka nevyjadřoval dobře. A co by mělo přijít? Domnívám se, že šetření Protikorupčního útvaru Policie ČR, kam tato kauza spadá – zneužívání státních dotací.

Leave a Reply

Prodej náhradních dílů
Motory, vrtule, startéry, díly na draky letadel...Prodej náhradnách dílů s nízkými cenami.