Pilotinfo

Novinky.cz: Rodina výsadkáře, kterému se neotevřel padák, chce po obraně 6,5 miliónu

Přidáno: 23. Říjen 2012Autor:

Pozůstalí po výsadkáři Lukáši Syručkovi, kterému se v lednu 2009 v Chrudimi neotevřel padák, chtějí po ministerstvu obrany za smrt svého příbuzného odškodné v celkové výši 6,5 miliónu korun. Jejich žalobu začne pražský městský soud projednávat začátkem listopadu.

Ani ne třicetiletý nadrotmistr Syruček zemřel při testech nových padáků. Muž vyskočil z výšky kolem 600 až 700 metrů, neotevřel se mu však hlavní ani záložní padák. Šlo teprve o jeho dvacátý seskok.

„Podle žalobců je za smrtelný úraz odpovědné ministerstvo obrany, které pochybilo, když připustilo seskok nedostatečně zkušeného vojáka s nevhodnou výzbrojí a výstrojí,“ přiblížila mluvčí pražského městského soudu Martina Lhotáková.

Šestice žalobců se podle Lhotákové na ministerstvu domáhá náhrady nemajetkové újmy s tím, že jejich osobnostní práva byla zasažena smrtí člena rodiny. „Ani po třech letech se ze smrti Lukáše nemohu vzpamatovat. Bolestně jsem to s dětmi prožívala zvláště teď – při vánočních svátcích. Syn, jenž se narodil po Lukášově smrti, se mě najednou zeptal, jak vlastně tatínek vypadal,” řekla MF Dnes počátkem roku vdova po výsadkáři Alena Syručková, která je jedním z žalobců.

Plné znění článku na Novinky.cz

 

Tematicky související články

Leave a Reply

Prodej náhradních dílů
Motory, vrtule, startéry, díly na draky letadel...Prodej náhradnách dílů s nízkými cenami.