Pilotinfo

Létání v TV od 15.4. do 21.4.2013

Přidáno: 15. Duben 2013Autor:

Středa 17.4. 2013

Prima Cool 20:15
Největší bitvy druhé světové války 15

Naprostá většina vojáků bojujících u Narviku se na místo dostala „mokrou“ cestou, tedy na palubách lodí. Potom co se spojencům (v tomto případě britské Royal Navy) podařilo zlikvidovat německé torpédoborce nezbylo Němcům nic jiného než další posily a zásoby dopravovat vzduchem. Právě německá Luftwaffe (a útok na západní Evropu) znamenala konec spojeneckého odporu v Norsku.

Prima Cool 20:50
Největší bitvy druhé světové války 16

Pád pevnosti Singapur je dodnes označován za nejhorší porážku ozbrojených sil britského impéria. Velký význam zde měla činnost japonského letectva a na druhé straně nečinnost letectva britského. Velká část lidí, kteří se zajímají o leteckou techniku druhé světové války má právě boj o Singapur spojený s neúspěšným nasazením původně palubních stíhacích letounů Brewster Buffalo a potopením britského svazu Z mistrovskou akcí posádek japonských bombardérů. Z dnešního pohledu je nepochopitelné, že v době kdy každá moderní stíhačka na straně Britů rozhodovala o úspěchu a neúspěchu, posílali moderní stíhačky do Sovětského svazu a svou klíčovou pozici na Dálném východě ponechali v tak zoufalém stavu …

Čtvrtek 18.4.2013

Prima Cool 16:05
Největší bitvy druhé světové války 15

Opakování dokumentu o bojích u Narviku v roce 1940.

Prima Cool 16:35
Největší bitvy druhé světové války 16

Opakování dokumentu o britském fiasku v Singapuru během druhé světové války.

Prima Cool 21:50
Smrtonosná past II

Obouchaný detektiv John McClane si nedá pokoj a potom co poškodí mrakodrap v tomto volném pokračování likviduje infrastrukturu letiště. Je pravda, že se tady moc nelétá, spíš tu běhají teroristi a jeden kladný hrdina, ale na závěr se dozvíte jak pomocí hořícího Boeingu 747 osvětlit přistávací dráhu bez pořádných pomůcek a to se vám může někdy v životě hodit.

Pátek 19.4.2013

Prima Cool 03:10
Smrtonosná past II

Opakování je matka moudrosti a tak si lekci v zapalování dopravního letadla můžete zopakovat.  

Sobota 20.4.2013

ČT 2 6:00
Ke břehům Iwo Jimy

Létání není to hlavní co v dokumentu uvidíte, ale letadla tu jsou taky. Proč stojí za to být vzhůru v sobotu v šest ráno je fakt, že se jedná o dobový dokument, dokonce v původním znění! V komentáři je tedy ještě zlo nazýváno jako zlo a nikoliv jak je v dnešní pseudokorektní době zvykem, že vlastně agresor je obětí.

Neděle 21.4.2013

Prima Family 8:10
Tajemství 2. světové války (12)

Britský dokument se ve svém dvanáctém pokračování věnuje strategickému bombardování nacistického Německa během druhé světové války.

 

Tematicky související články

Leave a Reply

Servis letadel
Pravidelná údržba letadla je základ pro jeho spolehlivost. Jsme držitelem oprávnění pro servis letounů.