Pilotinfo

Limitovaná edice hodinek Breitling Navitimer 01

Přidáno: 12. Prosinec 2016Autor:

Známý výrobce kvalitních leteckých hodinek, švýcarská společnost Breitling, uvádí do období předvánočních nákupů limitovanou tisíci kusovou sérii. Ta vychází z klasického modelu Navitimer 01, a to z řady o průměru 46 milimetrů. Tento model, který je oblíbený mezi piloty (a bohužel také mezi padělateli), není nutné nějak šířeji představovat, ostatně vyrábí se již od roku 1952.

Na první pohled se model z této limitované edice liší zbarvením. Vynikají zejména černá a hnědá barva na podkladu a dozlatova zabarvené ručičky ciferníků a samozřejmě logo výrobce. Vteřinová ručička je vyvedena v jasně červené. To vše uložené v ocelovém pouzdře. Samozřejmostí jsou pak výrazné a dobře čitelné údaje provedené technikou „par épargne“.

Přestože se jedná o limitovanou edici, která se má lišit od klasické řady Navitimer, a také se liší, neztrácí nic z praktičnosti, pro kterou se tyto hodinky již více než půl století využívají v letectví. Zejména pak kruhové logaritmické pravítko. Nicméně základem stále zůstává kvalitní strojek Breitling Caliber 01, certifikovaný COSC. Mimochodem, pohledem na strojek se můžete pokochat přes safírové sklo, které kryje také spodní část hodinek.

Breitling svou limitovanou edici dodává s možností výběru ze tří druhů řemínků, konkrétně klasický ocelový, klasický kožený nebo z krokodýlí kůže a poslední možností je gumový řemínek Navitimer, který je inspirovaný dezénem pneumatik používaných na letadlech.

Breitling Navitimer Limited Edition 2016 46 mm Breitling Navitimer Limited Edition 01 2016 Breitling Navitimer Limited Edition 2016

Tematicky související články

Leave a Reply

Servis letadel
Pravidelná údržba letadla je základ pro jeho spolehlivost. Jsme držitelem oprávnění pro servis letounů.