Pilotinfo

XV. Festival leteckých amatérských filmů ve Zbraslavicích se blíží

Přidáno: 02. Září 2019Autor:

V sobotu čtrnáctého září v deset hodin začne na letišti ve Zbraslavicích již patnáctý ročník Festivalu leteckých amatérských filmů. Je to asi jediná možnost v Čechách, ale možná nejen zde, dorazit na filmový festival stylově – totiž letadlem. Projekce přihlášených snímků totiž probíhá ve velké klubovně na letišti ve Zbraslavicích. Stravování je po celý den zajištěno přímo na letišti. Ale zpět ko kořenům, parta leteckých a filmových nadšenců dostala před lety nápad, snad k zahájení leteckého provozu na UL ploše v Chabeřicích, kousíček od Zruče nad Sázavou. Začít promítat leteckou tvorbu filmových amatérů. Promítalo se ve stanu, vařil se guláš a zároveň k tomu se konal i slet UL letadel a i modeláři byli vítáni. Jak šel čas, bylo to v lukách u Chabeřic čím dál tím víc nepohodlné a s problémy. Proto se pořadatelé domluvili s Aeroklubem Zbraslavice, že se FLAF přesune do klubovny zvící malého kinosálu.

WGAC2018 Zbraslavice, mistrovství světa v letecké akrobacii na kluzácích

Ale zpět k promítání. Během minulých let se podařilo získat k promítání mnoho zajímavých filmů a v sobotu 14. září, v den konání patnáctého ročníku určitě diváky může potěšit lehká rekapitulace vítězných snímků. Jak se píše v regulích filmového festivalu, koná se proto, aby i amatéři měli možnost mezi sebou porovnat své výtvory. Snažíme se na každý ročník získat odbornou porotu, která uvedené filmečky nejen zhodnotí, ale je schopná s autorem prodiskutovat, co udělal autor dobře, nebo co udělat dál, aby se jeho tvorba zlepšila. Pořadatelé celou akci pořádají zdarma a celý festival se uskutečňuje na základě vstřícného přístupu aeroklubu Zbraslavice. Soutěží se o ceny, které poskytují laskaví sponzoři filmového festivalu.

kluzák LF 109 Pionýr

Jak na Festival leteckých amatérských filmů?

Na letiště Zbraslavice se dostanete nejčastěji ze směrů od dálnice D1, případně severní cestou od Kutné Hory. Pokud pojedete od dálnice, sjedete nejspíše exitem 56 na Soutice a Zruč nad Sázavou. Budete pokračovat směrem na Kutnou Horu, a když projedete Zbraslavice až skoro na konec, minete benzínovou pumpu, za kterou první odbočka vede na letiště. Ze směru od Kutné Hory pojedete směrem na Zruč nad Sázavou a po vesnici Štipoklasy se před vámi ukáže letiště s hangáry. Před areálem letiště je místo k zaparkování mnoha aut a to vaše se tam jistě také vejde. A jelikož milujeme létání a předpokládáme, že i vy také, budeme velice rádi, když se nebude trápit ve svých vozech na českých silnicích, ale prostě a jednoduše přiletíte! Pro návštěvníky je kromě letiště k dispozici parkoviště pro cca 100 vozidel.

Kde, v kolik a za kolik?

Promítá se v prostorách velkého sálu letištního baru „u vrtule“. Jakmile uvidíte bazén, tak nejbližší dvoukřídlé dveře vedou do sálu místními honosně nazývaný velká hospoda, kde jsou pro vás připraveny nevídané kulturní zážitky. Začínáme v 10 hodin dopoledne, kdy zopakujeme retrospektivu úspěšných devíti let. Asi v 11 hodin začne přehlídka soutěžních filmů. Vstupné nijak neřešte. Vstupné není.

Festival amatérských leteckých filmů 2019

 

Tematicky související články

2 Responses to “XV. Festival leteckých amatérských filmů ve Zbraslavicích se blíží”

  1. 1
    Tomas Says:

    Bohužel,letos hospoda nebude.Ani pan Přibáň.

  2. 2
    Quax Says:

    Díky za upozornění, omlouváme se a již je v textu opraveno.

Leave a Reply

Servis letadel
Pravidelná údržba letadla je základ pro jeho spolehlivost. Jsme držitelem oprávnění pro servis letounů.