Pilotinfo

Aviatická pouť ve ztrátě, město Pardubice hledá způsob pomoci

Přidáno: 27. Říjen 2017Autor:

Aviatická pouť, tradiční letecký den na pardubickém letišti neměl letos šťastný závěr. Sedmadvacátý ročník skončil s miliónovým dluhem a jeho organizátoři hledají způsoby jak vyrovnat své závazky. Pořadatel, Sdružení Aviatické pouti dodnes dluží jak letišti za odebrané letecké palivo, tak některým majitelům letadel, kteří vystupovali v programu. Lidé ze Sdružení nyní spoléhají na pomoc generálního partnera akce nebo města Pardubice.

DH 82 Tiger Moth

Za město se jednání zúčastnil náměstek primátora Pardubic a čerstvý poslanec za pardubický kraj Jan Řehounek. Přišli za námi s tím, že město v letošním roce již určitou částkou na Aviatickou pouť přispělo, a zda bychom nepomohli pořadatelům z jejich stávající špatné ekonomické situace. Bude další schůzka, aby nám představili, jak si řešení situace představují. Za sebe mohu říci, budeme hledat řešení. Aviatická pouť je významná společenská akce, která již překročila region, byla by velká škoda, pokud by neměla pokračovat. Na druhou stranu, pokud bychom ji měli nad rámec současného stavu podpořit z peněz daňových poplatníků, budu po pořadatelích žádat, aby nám předložili výsledky svého hospodaření. Myslím, že by to tak ostatně mělo být vždy, pokud jsou vydávány veřejné prostředky. Řehounek se navíc nebrání ani většímu zapojení města a státu do budoucna. Přestože jsem původní profesí ekonom, minimálně od doby svého působení na radnici jsem v častém a intenzivním kontaktu s Armádou České republiky a Ministerstvem obrany. Společně řešíme provoz letiště a Centra leteckého výcviku. Myslím, že vzhledem k tomu, že Pardubice jsou jednou z pouhých čtyř základen Vzdušných sil, jistě by si i větší zastoupení v programu Aviatické pouti vojáci zasloužili.

Aviatická pouť se od svých skromných počátků posunula k akci, která se díky svému zaměření na historická letadla (kam jí nasměroval a díky svým kontaktům posunul Richard Santus) dostala do kalendáře mnoha příznivců letectví a to nejen v České republice.

Breitling Jet team

Tematicky související články

Leave a Reply