Pilotinfo

Setkání letounů řady Zlín Trenér v Přerově

Přidáno: 25. Září 2014Autor:

Letiště Přerov, ve spolupráci s Historickou letkou RČS a dalšími partnery, připravilo na víkend 3. až 5. října neformální setkání všech, které spojují letouny Zlín Trenér.

Pro zájemce jsou možné přílety již během pátku 3. října, v místě je zajištěné zdarma hangárování a ubytování (je nutné si pouze vzít s sebou vlastní spací pytle).

Na páteční večer je od 18.00 připravena přednáška pana Milana Jančáře, majitele společnosti Zlín – Avion service, na téma provoz, údržba a životnost letounů řady Zlín Trenér. Od 19.00 následuje přednáška pánů Prokopa a Altmana z LOM PRAHA na téma údržba motorů řady M 137/337. Na zbytek pátečního večera je naplánováno promítání unikátních leteckých filmů z archivu Vojenského historického ústavu Praha a z archivu Historické letky.

Na sobotní dopoledne je připravena trocha teorie, kdy generál Jaroslav Kankia, bývalý vedoucí akrobatické skupiny Duha Vzdušných sil AČR, seznámí zájemce s postupy pro skupinové létání. Své čerstvě nabyté teoretické poznatky skupinového létání si pak mohou všichni vyzkoušet ve vzduchu pod vedením pilotů Historické letky v jednotlivých blocích, a to až do 12.30.

Od 13.00 mohou všichni účastníci shlédnout letové ukázky Dne letiště Přerov (ve kterých se představí také letouny Zlín Trenér).

V sobotu odpoledne nebo pak v neděli jsou plánovány odlety účastníků.

Po celou dobu konání setkání jsou letouny účastníků a posádky osvobozeny od letištních poplatků.

Palivo zdarma do svých Trenérů získá prvních 15 účastníků, kteří do Přerova doletí v pátek 3. října. Pro všechny účastníky je pak připravené malé překvapení.

Vzhledem na omezenou kapacitu ubytování nás, prosím, kontaktujte předem na mail vlastimil.martinek@lompraha.cz

Setkání-letounů-Zlín-Trenér-960x540

Tematicky související články

Leave a Reply